HP yazıcılarda Türkiye hedefi aşıldı

HP Baskı ve Görüntüleme Grubu, 2012 yılına damgasını vuracak yeni ürünlerini tanıttı. Grup ayrıca 10 milyonluk satış barajını da aştıklarını açıkladı.

30.11.2011 - 14:31

HP yazıcılarda Türkiye hedefi aşıldı

Yazıcı pazarının lideri HP, aralarında bulut uyumlu ve web bağlantılı baskı teknolojilerinin de yer aldığı yeni ürünlerini 2012 yılında tüketicilerle buluşacak. Firmanın yıl sonu toplantısında 2011 sonuçları da açıklandı.

HP Baskı ve Görüntüleme Grubu Ülke Müdürü Arzu İlhan Babaoğlu, Türkiye pazarının gerçeklerinden yola çıkarak Türkiye’ye özel ürünler geliştirdiklerini söyledi. Babaoğlu, “Baskı pazarını tamamen değiştiriyoruz. Uygun maliyetli baskıyı kalıcı stratejimiz olarak belirliyoruz. Maliyetleri mümkün olduğu kadar aşağı çekerek Türkiye’deki tüketicimize dolum fiyatına orijinal baskı olanağı sunuyoruz” diye konuştu.

2011 yılında Türkiye’ye özel olarak üretilen ve çevre dostu orijinal kartuşun kullanıldığı Deskjet 2060 ile sektörde bir çığır açtıklarına da dikkat çeken Babaoğlu, Türkiye’de satılan her dört mürekkep püskürtmeli yazıcıdan birinin Deskjet 2060 olduğuna dikkat çekti. “Yıllık hedefimizi 2 katına çıkardık” diyen Babaoğlu bu hızlı çıkışın 2012 yılında da devam edeceğini ifade etti.

SAHTE MÜREKKEPLER SAĞLIK RİSKİ TAŞIYOR
Sektör lideri olarak sahtecilikle mücadeleyi de çok önemsediklerini belirten Babaoğlu şöyle konuştu:

“Özellikle Çin’den ithal edilen dolum kartuşlar fiyatlarındaki ucuzluk nedeniyle tercih ediliyor ancak sağlık için büyük risk oluşturuyor. Bu dolum kartuşlarını orijinal ürün zannederek satın alan tüketicilerimiz de mağdur oluyor. Bu durumu  engellemek ve sahtecilikle mücadele etmek için çalışmalarımız devam ediyor. HP Baskı ve Görüntülüme Grubu olarak uygun fiyatlı kartuş kullanılan Deskjet 2060 ile kullanıcılarımıza büyük bir olanak sunuyoruz. Ayrıca ‘HP Mobil Kimlik Doğrulama Uygulaması’nı hayata geçirdik. Bu da sahtecilikle mücadelede önemli bir adımdır.Müşterilerimiz bu sayede satın alacakları kartuşları yeni barkod sistemi ile sahteciliğe karşı test etme olanağına sahip olacak.”

Firma açıklamasına göre yeni tanıtılan HP 2012 ürünleriyle baskı maliyetlerini de düşürmeyi amaçlıyor. KOBİ’leri hedefleyen TopShot Laser Jet Pro M275, Officejet Pro 8600 e-All-in-One serisi ve Officejet Pro 8100, lazer yazıcılarla kıyaslandığında yüzde 50'ye kadar düşük maliyetli renkli baskı imkanı veriyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...