Hrant Dink davasında Fetullah Gülen'e tutuklama kararı

Hrant Dink cinayetine ilişkin kamu görevlilerinin yargılandığı ana dava ile birleştirilen üçüncü iddianamenin sanıkları olan Fetullah Gülen ve Niyazi Malkoç hakkında gıyaben tutuklanma kararı verildi.

DHA 09.06.2017 - 20:33

hrant dink.jpg

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink cinayetine ilişkin kamu görevlilerinin yargılandığı ana dava ile birleştirilen 28'i tutuklu 50 sanıklı üçüncü iddianamenin sanıkları FETÖ/PYD elebaşısı Fetullah Gülen ve Niyazi Malkoç 'un gıyaben tutuklanmalarına karar verildi.

Eski Savcı Zekeriya Öz, kapatılan Zaman Gazetesi'nin eski Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı, gazeteci Adem Yavuzarslan'ın aralarında bulunduğu 6 sanık hakkında ise yakalama kararı çıkarıldı. 

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi bugün görülen davanın ara kararında, jandarma görevlilerinin ağırlıkta bulunduğu üçüncü iddianamenin sanıkları Adem Yavuzarslan, Ekrem Dumanlı, Halil İbrahim Koca, Mehmet Faruk Ercan, Metin Canbay ve Zekeriya Öz hakkında yakalama kararı çıkarılmasına hükmetti.

Heyet, FETÖ elebaşısı Fetullah Gülen ile Niyazi Malkoç'un haklarındaki kovuşturmanın sonuçsuz kalmasını sağlamak amacıyla yurtdışında bulundukları ve bu nedenle kendilerine ulaşılamadığından gıyaben tutuklanmalarına karar verdi.  

Sayfa Yükleniyor...