Hrant Dink Ödülü sahibini arıyor

Uluslararası Hrant Dink Ödülü için aday önerileri, 15 Mayıs'a kadar kabul edilecek.

Haberler 27.04.2010 - 15:26

Hrant Dink Vakfından yapılan açıklamaya göre, ödül, her yıl ayrımcılıktan, ırkçılıktan, şiddetten arınmış, daha özgür ve adil bir dünya için çalışan, bu idealler uğruna bireysel risk alan, ezber bozan, barışın dilini kullanan, bunları yaparken, insanlara mücadeleye devam etme yolunda ilham ve umut veren kişi, kurum veya gruplara verilecek.

Hrant Dink Vakfı, ödülle, bu yönde çaba gösterenlere, seslerinin duyulduğunu, yaptıklarının görüldüğünü ve yalnız olmadıklarını hatırlatmayı, onlara manen destek olmayı, tüm insanları idealleri uğruna mücadeleye teşvik etmeyi amaçlıyor.

Bu yılın ödülleri için aday önerileri, 15 Mayıs'a kadar kabul edilecek. Ödül sahipleri, 15 Eylül'de yapılacak törenle duyurulacak.

''Uluslararası Hrant Dink Ödülü'' jürisinde, Adalet Ağaoğlu (yazar), Alper Görmüş (gazeteci ve 2009 Ulusalararası Hrant Dink Ödülü sahibi), Amira Hass (gazeteci ve 2009 Ulusalararası Hrant Dink Ödülü sahibi), Boris Navasardian (Erivan Basın Kulübü Başkanı), Daniel Cohn-Bendit (Avrupa Parlamentosu üyesi), Hasan Cemal (gazeteci), Irene Khan (Uluslararası Af Örgütü Eski Başkanı), Judith Butler (feminist düşünür) ve Rakel Dink (Hrant Dink Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı) yer alıyor.

Sayfa Yükleniyor...