'HSYK düzenlemesi anayasaya aykırı'

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, HSYK düzenlemesine ilişkin "Aklı başında olan bütün hukukçulara sorun, bu düzenlemenin Anayasa'ya aykırı olduğunu söyler" dedi.

Anadolu Ajansı 10.01.2014 - 12:31

'HSYK düzenlemesi anayasaya aykırı'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM'den ayrılırken gazetecilerin, HSYK düzenlemesine ilişkin sorusunu yanıtladı.

Kemal Kılıçdaroğlu, "Aklı başında olan bütün hukukçulara sorun, bu düzenlemenin Anayasa'ya aykırı olduğunu söyler. Başka ne söyleyeyim " değerlendirmesinde bulundu.

BAYKAL'LA GÖRÜŞTÜ
Kılıçdaroğlu, partisinin Antalya Milletvekili Deniz Baykal ile görüştü. Kılıçdaroğlu'nun TBMM'deki makamında gerçekleşen görüşme yaklaşık 1 saat sürdü.

Baykal, görüşmenin ardından gazetecilerin soruları üzerine, bir süre önce Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve TBMM Başkanı Cemil Çiçek ile yaptığı görüşmeleri hatırlattı.

Bu görüşmeleri gerçekleştirmeden önce de Genel Başkan Kılıçdaroğlu ile biraraya geldiğini ve yapacağı temaslar hakkında bilgi verdiğini aktaran Baykal, "Temasları tamamladık. Yaptığım görüşmelerle ilgili bilgi verdim, izlenimlerimi yansıttım. Bu vesile ile tabii karşı karşıya bulunduğumuz konuları, sorunları kapsamlı bir şekilde değerlendirme fırsatı da bulmuş olduk. Bu çerçevede bir görüşme oldu" dedi.

Kılıçdaroğlu ise Baykal ile güzel ve olumlu bir görüşme yaptıklarını söyledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...