HTC yeni modellerle güçlendi

Akıllı telefon üreticisi HTC, Türkiye'de Desire Z, dünyada ise Sensation modellerini tanıttı.

14.04.2011 - 14:39

HTC yeni modellerle güçlendi

Mobil cihaz üreticisi HTC'nin klavyeli yeni modeli ''Desire Z'', Türkiye pazarına sunuldu. Mobil pazarda elini güçlendireceğini umduğu HTC Sensation modeli de dün Londra'da tanıtıldı.

Firmanın yeni HTC Watch video hizmeti özelliğiyle avantaj sağlayacağını duyurduğu HTC Sensation, 'insanların en beğendikleri içerikleri yanlarında taşımalarına izin veren, cebe sığan bir eğlence merkezi' olarak nitelendiriliyor.

HTC Corporation CEO’su Peter Chou yaptığı açıklamada, "HTC Watch video izleme deneyimini son model HTC Sense deneyimiyle birleştirerek kullanıcılarına güçlü ve gelişmiş multimedya özelliklerine sahip bir akıllı telefon sunuyor.” dedi.

HTC Sensation şık görünümü, kıvrımları yumuşatılmış köşeleri ve tek parça alüminyum yapısıyla dikkat çekiyor. 4.3 inçlik HD ekran, videoları yüksek çözünürlüklü geniş ekranda izleme deneyimi sunuyor. Cihazdaki 1.2-gigahertzlik çift çekirdek Qualcomm Snapdragon işlemcinin grafik ve diğer işlemlerde hız sağlaması beklenebilir.

HTC Sensation HTC Sensation

8 megapiksellik kamera, full stereo ses kalitesi, saniyede 30 kareye kadar 1080p çözünürlüklü HD video çekimi, videoları küçültmeye yarayan Video Trimmer diğer özellikler arasında.

HTC WATCH
HTC, yeni modelle birlikte HTC Watch video servisini de hizmete sunuyor. Bu uygulamayla, son çıkan filmler ve televizyon programlarını kapsayan geniş bir arşiv artık kullanıcıların parmak ucunda. Progresif indirme teknolojisi kullanan HTC Watch yüklü bir dosyanın yüklenmesini tamamlamasını beklemeksizin video izlenmesini olanaklı hale getiriyor. HTC Watch ile video kiralama veya satın alma seçenekleri de kullanıcının tercihinde. Satın alınan videolar beş farklı HTC cihazında izlenebiliyor.

HTC Sensation, Vodafone aracılığıyla başlıca Avrupa pazarlarında yaygın bir şekilde satışa sunulacak. Ürünün Türkiye ve Asya pazarlarında raflarda yerini alması Haziran'ı bulacak.

HTC DESIRE Z
Bu arada firmanın HTC Desire Z modeli Türkiye'de pazara sunuldu. Qwerty klavyeli ürün, Facebook ve Twitter gibi iletişim araçlarına odaklanmış. Ayrıca klavye, çeşitli klavye kısayolları ile menüleri açmadan yaygın işlevlere anında erişmeyi sağlayan uyarlanabilir iki adet tuş da içeriyor.

720p HD video kayıt ve otomatik flaşlı 5 megapiksel kamera işlevlerine sahip makine, 800MHz Qualcomm 7230 işlemci kullanıyor.

Dağıtım kanallarına göre farklılık gösterse de ürünün Türkiye fiyatı yaklaşık 1300 lira.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...