HTC’den ‘akıllı’ hareket

Üst fiyat kategorisinde ürünler pazarlayan HTC, rekabet uğruna 'ucuz ve becerikli' telefon yapmaya karar verdi.

12.01.2010 - 10:44

HTC’den ‘akıllı’ hareket

Özellikle Türkiye’de ürünlerini en üst fiyat kategorisinde konumlandıran HTC firması, akıllı telefon pazarında rekabet gücünü korumak için ‘görece hesaplı’ yeni bir model duyurmaya karar verdi.

Firmanın resmi bülteninde “kullanıcı dostu” olarak tanılmanan Smart, küçük tasarımı ve birlikte gelen HTC Sense teknolojisiyle avantaj sağlama peşinde. Çok güçlü bir mobil deneyimi uygun fiyatla sunacağı da verilen bilgiler arasında.

Kullanıcı dostu küçük dokunmatik tasarımı ile dikkat çeken HTC Smart, HTC’nin kişileri merkeze alan HTC Sense teknolojisi sayesinde cihaz sezgisel bir kullanıcı deneyimi sunuyor. Her kullanıcının kendi özel telefon deneyimini yaratabilmesi için HTC Smart telefonunuzu kişiselleştirme olanağı tanıyor.

Cihaz Qualcomm’un akıllı telefonların daha cazip fiyatlarla pazara sunulmasına olanak tanıyan açık mobil işletim sistemi Brew Mobile Platform üzerinde çalışıyor.

Cihaz ayrıca çeşitli sosyal ağlar aracılığıyla arkadaşlarınızın neler yaptığını görmeniz hızlı ve kolay bir yol ve telefonda kısa mesaj ve e-posta yoluyla hızlıca haberleşebilme olanağı sunuyor.

HTC Smart’ın beceri ve ucuz fiyatı konusunda çok iddialı konuşan CEO Peter Chou şunları söylüyor: “HTC Smart, dünyanın dört bir yanından kullanımı daha kolay ve uygun fiyatlı telefon talep eden kullanıcılara bir yanıt olarak geliyor. Bir telefona sadece dokunmatik arayüz eklemek onu akıllı telefon yapmaz. HTC Smart ile birlikte gelen HTC Sense teknolojisi sayesinde, telefonlarıyla daha fazla şey yapmak isteyen kullanıcılar benzersiz bir akıllı telefon deneyimine kavuşuyorlar”

3G teknolojilerinden HSDPA bağlantı özelliğine sahip dokunmatik ekranlı cihazın bahar aylarında Avrupa ve Asya’da pazara sunulması bekleniyor. Biz de merakla bekliyoruz.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...