Hükümet 'İrtica Planı'nın peşini bırakmıyor

Savcılığa ulaşan İrtica Eylem Planı belgesinin orijinal olup olmadığının inceleneceğini söyleyen Başbakan Erdoğan, "Üzerimize düşeni yapmakta kararlıyız. Gerçek ortaya çıkmalı" dedi.

Haberler - Anadolu Ajansı 24.10.2009 - 18:12

Antalya'dan Pakistan'a hareketinden önce Antalya Havalimanı'nda basın toplantısı düzenleyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, gazetecilerin sorularını da yanıtladı.

Erdoğan, ''İrticayla Mücadele Eylem Planı”nın Albay Dursun Çiçek’e ait olduğu ve belgenin orijinalinin Ergenekon savcılarında bulunduğu” iddialarıyla ilgili olarak şunları söyledi: ''Bildiğiniz gibi devlet yapımız, yasama, yürütme ve yargıdan oluşuyor ve burada tabii kuvvetler ayrılığı ilkesi içerisinde yasama, yürütme ve yargının görevi bellidir. Yürütme olarak bize ne düşerse onu sonuna kadar yapacağımızı söylediğimiz gibi, bundan sonra da yine aynı kararlılık içerisindeyiz. Akşam farklı, sabah farklı konuşmayı sevmem. Arkadaşlarım da böyle bir şeyin içerisine asla girmezler.''

Süreci yargının devam ettirdiğini ve takip ettiğini anımsatarak, bu konuda emniyet teşkilatına görev düşmesi halinde bu konuyu takip edeceklerini belirten Erdoğan, ''Şu anda savcının elinde olan belge ne denli sağlamdır, şu anda adli tıp raporunu bu noktada -bildiğim kadarıyla savcı Bey'e ulaşmış olması lazım- bunu savcı Bey nasıl değerlendirecektir, bunu ilgili mahkeme nasıl değerlendirecektir, o onların takdiridir. Aslolan doğrular ortaya çıksın, gerçek ortaya çıksın. Çünkü Cumhuriyeti devletini hiç kimsenin zan altında bırakmaya hak ve selahiyeti yoktur. Böyle bir şeye de bizler asla aracılık edemeyiz" dedi.

Sayfa Yükleniyor...