Hükümet seçimi 1 ay öne çekmek istiyor

Devlet Bakanı Faruk Çelik, 2012 seçimlerinin Temmuz sıcağında olmaması için çalışma yaptıklarını söyledi.

Haberler - Anadolu Ajansı 22.08.2010 - 22:28

Hükümet seçimi 1 ay öne çekmek istiyor

Devlet Bakanı Faruk Çelik, Hükümet olarak, genel seçimlerin bir ay öncesine, Haziran ayına alınmasıyla ilgili plan ve çalışmalarının olduğunu açıkladı.

Çelik, Bursa Batumlular Derneği tarafından Kestel ilçesine bağlı Orhaniye köyünde düzenlenen iftar yemeğinin ardından referandumla ilgli konuştu.

'de her şeyin siyaset konusu yapıldığını belirten ve "...Bu tartışma niye? Madem 'bu Anayasa değişmeli' diyoruz, gelin değiştirelim. Birlikte değişmiyorsa, tamamı değişmiyorsa, azı değişiyorsa da ne kadarsa da... Madem ileri gidişi gösteriyor, teşekkür edip birbirimizle kucaklaşalım, bu işi fazla büyütmeyelim'' dedi.

Referandumdan yaklaşık 8 ay sonra seçimlerin yapılacağını belirten Çelik, ''Birbirimize, bu köylerde, meydanlarda, siyasi arenada, ne diyeceksek diyelim ama Anayasa gibi hukuk devleti olma konusunda, özgürlükler konusunda, birbirimizi kırmaya değmez diyorum. Bu süreç, bu anlamda iyi gitmiyor. Siyasi süreç iyi gitmiyor. Çok gönüller kırılıyor, çok yanlış kamplaşmalar oluyor. Bunlara gerek yok.

1980'de kalmayalım, 21'inci yüzyıllara doğru gidelim. Türkiye'ye yakışan budur. Türkiye'ye yakışan özgürlüktür, büyümektir, insanımızın ekmeğini büyütmektir. 'Kardeşlik, barış da ancak bu ortamda yeşerir' diyorum.''

SEÇİM ÇALIŞMASI
Çelik, konuşmasından sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, seçimlerin Temmuz sıcağına kalmamasıyla ilgili çalışma yürütüldüğünü vurgulayarak, ''Hükümet olarak, genel seçimlerin bir ay öncesine, Haziran ayına alınmasıyla ilgili plan ve çalışmalarımız var. Sonuç ne olur bilemem ama Haziran ayına almayı planlıyoruz'' şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...