Hulusi Akar NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ile görüştü

Milli Savunma Bakanı Akar, NATO Savunma Bakanları Toplantısı'na katılmak için gittiği Brüksel'de NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ve Yunan mevkidaşı ile bir araya geldi.

Anadolu Ajansı 13.02.2019 - 14:57 | Son Güncelleme : 13.02.2019 - 17:27

Hulusi Akar NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ile görüştü

Son dakika haberi! 

NATO'nun 29 üyesinin savunma bakanlarını iki günlüğüne Belçika'nın başkenti Brüksel'de bir araya getiren NATO Savunma Bakanları Toplantısı başladı.

NATO Savunma Bakanları Toplantısı'nda Türkiye'yi Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar temsil ediyor. Akar, NATO Karargahı'nda ikili görüşmelerde de bulundu.

Akar, NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ile de görüştü. Görüşmede, ittifakla ilgili konuların ele alındığı öğrenildi.

YUNAN MEVKİDAŞI İLE DE GÖRÜŞTÜ

Bakan Akar, Yunanistan Savunma Bakanı Evangelos Apostolakis ile de bir araya geldi. Görüşmeyle ilgili Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Akar ile Apostolakis arasında gerçekleşen görüşmede, iki ülke arasındaki mevcut meselelerin ele alındığı bildirildi.

Açıklamada, "Komşu ve müttefik iki ülke olarak teknik çalışma grupları kurulması ve bu grupların güven artırıcı önlemler de dahil olmak üzere, bu meseleler üzerinde çalışması konusunda mutabık kalındı" ifadesi kullanıldı.

Akar ise görüşmeye ilişkin, "Dost ve komşu iki olarak sorunlara barışçıl yollarla çözüm bulmak için çalışmalıyız" dedi.

Gürcistan Savunma Bakanı Levan Izoria ve Karadağ Savunma Bakanı Predrag Boskovic ile görüşen Akar, Orta Menzilli Nükleer Kuvvetler Anlaşması'nın (INF) ele alındığı ilk oturuma da katıldı.

Sayfa Yükleniyor...