Darbeci askerler 15 Temmuz gecesi CHP ve MHP'yi aramış

Darbe gecesi Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ın özel kalem müdürü Albay Ramazan Gözel’in CHP'yi, yaveri Yarbay Levent Türkkan'ın da MHP Genel Merkezi'ni aradığı ortaya çıktı.

NTV Haber 21.07.2016 - 07:57 | Son Güncelleme : 21.07.2016 - 12:28

Darbeci askerler 15 Temmuz gecesi CHP ve MHP'yi aramış

15 Temmuz darbe gecesi rehin alınan Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ın özel kalem müdürü ve yaverinin muhalefet partilerini aradığı öğrenildi.

Hulusi Akar’ın özel kalem müdürü Albay Ramazan Gözel, 15 Temmuz gecesi saat 23.15’te CHP’nin özel kalemini arayarak, Hulusi Akar’ın rehin alındığı haberlerinin doğru olmadığını söyledi. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yönetime el koyduğu yönündeki açıklamaların doğru olduğunu ifade eden Gözel, bu operasyonun bizzat Hulusi Akar tarafından yönetildiği bilgisini verdi. Bu bilgi iletildiğinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun sert bir şekilde karşı çıktığı öğrenildi. Kılıçdaroğlu’nun, partisinin grup başkan yöneticilerini arayarak meclise gitmelerini ve meclise sahip çıkmalarını istediği bildirildi.

MHP'Yİ DE YANILTMAYA ÇALIŞMIŞLAR

15 Temmuz darbe girişimi soruşturması kapsamında tutuklanan ve dikkat çeken itiraflarda bulunan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın yaveri Yarbay Levent Türkkan'la ilgili de MHP'den bir açıklama geldi.

Partinin Genel  Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, 15 Temmuz  gecesi  Orgeneral Akar'ın yaverinin MHP Genel Merkezi'ni aradığını söyledi.

Yalçın, darbe  girişimine katılan yaverin telefonda "Her şey yolunda" şeklinde  bilgi vererek kendilerini yanıltmaya çalıştığını söyledi.

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin yavere inanmadığını belirten Yalçın, Bahçeli'nin "Böyle  bir şey kabul edilemez" diyerek Başbakan Binali Yıldırım'ı telefonla aradığını vurguladı.

Sayfa Yükleniyor...