Muhteşem Yüzyıl’ın dün akşam Star TV’de ekranlara gelen son bölümü izleyicileri Hürrem konusunda endişelendirdi. Hürrem’in başına gelen beklenmedik olaylar Süleyman’ı sinirlendirirken, sarayda güç dengesi yeniden sarsıldı.

HATIRLAMIYOR
Hürrem, ne Mermer Köşk'e gittiğini ne de orda olanları hatırlayamamasıyla endişe uyandırdı. Vücudunda beliren yaralar, başta Süleyman olmak üzere, herkesi telaşlandırdı. Hürrem kendisine olanları anlamaya çalışırken, bir yandan da haremde çıkacak dedikoduları engellemekle uğraştı.


İBRAHİM’İN GÖLGESİ
İbrahim 'in gölgesi sarayın üzerinde dolanmaya devam etti. Süleyman onun ölümünün ardından derin bir yalnızlığa büründü. Hatice de her fırsatta ona İbrahim'i hatırlatmaya devam etti. İbrahim'in kayıp hazinesi iki kardeşi karşı karşıya getirince olanlar oldu. Hatice'nin ağır sözleri Süleyman'ı öfkelendirdi.

MEKTUP BAŞKASININ ELİNE GEÇİYOR
Mihrimah’ın, Malkoçoğlu sevdası ise kaldığı yerden devam etti. Sefer sırasında yazdığı mektuba cevap alamayan Mihrimah, bir mektup daha yazdı. Mektup bir başkasının eline geçince, ikili için tehlike çanları çalmaya başladı. Manisa'da ise Mustafa gayrimüslim tüccarların sorunlarını çözerek takdir topladı. Özelikle de Cenevizli asilzade Gabriela'nın. Mahidevran ve Mustafa’nın şerefine verdiği akşam yemeği, Mustafa ile yakınlaşmasına vesile oldu.

DEDİKODU HAREMDE YAYILDI
Haremde, Hürrem’in amansız bir hastalığa yakalandığı dedikodusu yayıldı. Bunun önüne geçmek isteyen Hürrem ortaya çıkınca olanlar oldu. İyice kontrolünü kaybeden Hürrem, büyük bir hata yaptı! Bu hata neydi?

Muhteşem Yüzyıl'ın nefesleri kesecek son bölümünü izlemek için tıklayın