Hüseyin Çelik: Herkes hukuk önünde eşittir

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, yolsuzluk ve rüşvet operasyonuna ilişkin yaptığı açıklamada "Hukuk devletinde, herkes hukuk önünde eşittir. İnsanlar hakkında, bağımsız yargı nihai karar tesis etmeden, masumiyet karinesinin gözardı edilmemesi gerektiği hususu da unutulmamalıdır" dedi.

Haberler 17.12.2013 - 18:06

Hüseyin Çelik: Herkes hukuk önünde eşittir

İstanbul merkezli başlatılan rüşvet ve yolsuzluk operasyonuna ilişkin AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik açıklama yaptı.

Çelik, yaptığı açıklamada, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen bazı soruşturmalar kapsamında, bugün sabah saatlerinden itibaren yürütülen operasyonlarda bir kısım gözaltıların yapıldığını hatırlattı.
     
Hüseyin Çelik, şunları söyledi:
      
"İktidarımız, iş başına geldiği günden beri, yolsuzluk ve usulsüzlükler konusunda azami hassasiyet göstermiş, bundan sonra da aynı hassasiyeti göstereceğinden kimsenin şüphesi olmamalıdır.

Hukuk devletinde, herkes hukuk önünde eşittir. AK Parti olarak gerçeğin ortaya çıkarılması
hususunda yapılması gerekenlerin eksiksiz yapılmasını istiyoruz.

İnsanlar hakkında, bağımsız yargı nihai karar tesis etmeden, masumiyet karinesinin gözardı edilmemesi gerektiği hususu da unutulmamalıdır."

ŞİMŞEK'TEN YORUM
Operasyon, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'e 2014 Yılı Merkezi Bütçe Kanun Tasarısı'nın görüşüldüğü TBMM Genel Kurulu'nda soruldu.

Şimşek, MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık'ın "Kamuoyuna yansıyan yolsuzluk iddiaları ile ilgili görüşünüzü almak istiyorum. Dürüstlüğünüze inandığım, milletin malını korumakta bizim kadar hassas olduğunuza inandığım için soruyorum. Bunları içinize sindirebiliyor musunuz ve istifa etmeyi düşünüyor musunuz?" sorusu üzerine şunları söyledi:

"Şu anda yargıya intikal etmiş, daha doğrusu erken aşamadaki birtakım soruşturmalarla ilgili bir soru sordunuz. Takdir edersiniz ki benim bu konuda yorum yapmam doğru olmaz. Çünkü henüz bilgi sahibi değiliz.

Ben sadece kendimle ilgili söyleyebilirim. Yani gerçekten benim çevremle veya benim şahsımla ilgili öyle bir durum çıksa ben o tercihi yapabilirim. Ama henüz bu konularda yorum yapmak için çok erken, doğru olmaz. Yargıya intikal etmiş bir husustur. Bir yorum yapmam doğru olmaz."

ÇİÇEK'TEN AÇIKLAMA
TBMM Başkanı Çiçek, operasyonla ilgili, "Bir yargısal işlem yapılıyor. Siyasetçi olarak bilmediğimiz konuda konuşmak doğru olmaz" dedi.

TBMM kulisinde gazetecilerin konuyla ilgili sorularını yanıtlayan Çiçek, "Ben açıklama yapmam. Bilmediğim bir konuda ne açıklaması...? Bir yargısal işlem yapılıyor. Siyasetçiler olarak bilmediğimiz konuda konuşmak doğru olmaz. Herkes için böyle, bizim için daha böyle. O nedenle bir açıklama yapamam" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...