İlişkili Haber

Kırıkkale Vali Yardımcısı Ayhan Özkan'ın makam odasına "Halı kirlenmesin" diyerek ayakkabılarını çıkararak giren 83 yaşındaki Hüsne Kevser'e, talep ettiği kömür yardımı yapıldı.

Kırıkkale Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı memurlarınca getirilen 1 ton kömür, Hüsne ninenin Yenimahalle'deki müstakil evinin önüne bırakıldı. Hüsne nine de imzasını atarak, kömür yardımına kavuştu.

Hüsne Kevser, gazetecilere yaptığı açıklamada, emeği geçen herkese teşekkür ederek, "Devletimizden Allah bin kere razı olsun, kömürümü getirdiler. Kömürü getirip kapıya döktüler. Bu yıl da beni kurtardılar" dedi.

Yenimahalle'de müstakil evde yalnız yaşayan Hüsne Kevser, Kırıkkale Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nca her yıl dağıtılan kömür yardımını alamaması üzerine, dün Vali Yardımcısı Ayhan Özkan ile görüşmeye gitmişti. Hüsne nine, Özkan'ın makamına, halının kirlenmemesi için ayakkabılarını çıkararak girmişti. Özkan'ın bu durumu sosyal medya hesabından "yaşlı ninenin hassasiyeti" başlıklı fotoğrafıyla paylaşmasının ardından Kevser ilgi odağı olmuştu.