İBB Başkanı İmamoğlu'dan taksicilere yanıt: Dertleri başka

İBB Başkanı İmamoğlu, 6 bin yeni taksi projesiyle ilgili "Onay vermemiz mümkün değil" diyen Taksiciler Esnaf Odası’na yanıt verdi. Açıklamanın odanın yetkisini aştığını dile getiren İmamoğlu, "Daha önceden kiralamayın satın dediler, aslında dertleri başka" ifadelerini kullandı.

DHA 21.10.2020 - 15:09

İBB Başkanı İmamoğlu'dan taksicilere yanıt: Dertleri başka

İstanbul'a 6 bin yeni taksi projesine yönelik tartışmalar sürüyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) projesiyle ilgili "Onay vermemiz mümkün değildir" diyen Taksiciler Esnaf Odası’na İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'dan yanıt geldi.

Söz konusu açıklamayı "Yetkilerini aşan bir açıklama" diye nitelendiren İmamoğlu, "Bizim derdimiz, İstanbul’u çağdaş bir taksi modeli ile buluşturmak" dedi.

"N Kolay 42.İstanbul Maratonu" için düzenlenen basın toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan İmamoğlu, şunları söyledi:

"Şu anda dünyada, belki de kötü demeyim ama ne yazık ki insanlarını mutsuz eden taksi işletmeciliğini İstanbul yaşıyor. Bunu çağdaş bir seviyeye ulaştırmak için adımlar atıyoruz, sistemlerimizi anlatıyoruz; birincisi bu. 

"ALSINDA DERT BAŞKA"

İkincisi; taksiciler zaten benimle buluştuklarında, hatırlarsınız, ‘Kiralamayın; ama satın’ dediler. Aslında dert başka. Dert, ne yazık ki ilave olacak 6 bin taksi değil. Biz, o derdi anlamayız. Üçüncüsü; bir kere taksicilerin yetkisinde değil; ‘Kabul etmeyiz’ diye bir şey yok.

UKOME'YE MESAJ

16 milyonun yetkisiyle UKOME hareket etmelidir. Taksiciler kime, nereye mesaj verdiler, bilemiyorum. Ama umarım Aralık’ta, İstanbulluların lehine, İstanbulluların aklıyla hareket eden bir UKOME toplantısı olur. Ben de sıkı takip edeceğim. Gerekirse orada da olmayı düşünüyorum" dedi.

"HERKESİN BAŞIMIZIN ÜSTÜNDE YERİ VAR"

İmamoğlu, “Oda Başkanı Eyüp Aksu ile görüşmeniz oldu mu" sorusuna, “Odadan temsilciler, bizden randevu istedi; verdik. Yani Eyüp Bey gelseydi, o da olurdu. Neden gelmedi, bilmiyorum. Ben, bizzat Eyüp Bey’i davet etmedim. Bir sebebi olabilir, sağlık sorunu olabilir. İstanbul’da hangi sivil toplumda, odada görev yapıyorsa, herkesin başımızın üstünde yeri var. Herkesle, her zaman görüşürüz. Ama herkes yetkisini bilecek" şeklinde cevap verdi.

Sayfa Yükleniyor...