İBB Başkanı İmamoğlu'ndan ''İstanbul ittifakı'' açıklaması

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu, yerel seçimde ittifak tartışmalarıyla ilgili konuştu. ''İstanbul ittifakının kurulabileceğine inanıyorum.'' diyen İmamoğlu, günü geldiğinde makul görüşmeler için zemin oluşacağını ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in de buna dahil olduğunu söyledi.

İBB Başkanı İmamoğlu'ndan ''İstanbul ittifakı'' açıklaması

Başkanı , Sultanbeyli'de 6 ilçeyi kapsayan ''Anadolu Yakası 6 İlçede Atık Suyu, Yağmur Suyu Dere Islahı Çalışmaları'' temel atma törenine katıldı.

"GÜNÜ GELDİĞİNDE MAKUL GÖRÜŞMELER İÇİN UYGUN ZEMİNLER OLUŞACAK''

Törenin ardından basın mensuplarının 2024'teki yerel seçimlere ilişkin sorularını yanıtlayan İmamoğlu, "2019'da yaptığımız sağlıklı ittifakın temelinde gerçekten bir İstanbul ittifakı vardı. Bunun özünde büyük bir toplumsal ittifak oluştu. Yüzde 55'e yakın bir oyla belediye başkanı seçildi. İstanbul ittifakının kurulabileceğine, siyasi ittifakların da müzakere edebileceğine inancım hala tam. Günü geldiğinde makul görüşmeler için de uygun zeminlerin oluşabileceğini düşünüyorum. Buna Akşener de dahil." dedi.

ERZURUM MİTİNGİNDEKİ TAŞLI SALDIRI

Erzurum mitinginde çıkan olaylarda yasal süreç takibi ile ilgili sorulan soruya da cevap veren Ekrem İmamoğlu şöyle konuştu:

"Yargı adına üzülüyoruz. Atılan cisimlerin, arkamda duran yol arkadaşım Mustafa'nın dizine gelen taşı ben gördüm. Böyle bir iddianameyi üzüntüyle karşılıyorum. Takip ediyoruz.

"SÜRECİN UCUNU BIRAKMAYACAĞIZ, BÜYÜK BİR İHMAL VARDI"

Sürecin ucunu bırakmayacağız. Büyük bir ihmal vardı. Çok kötü sonuçlarla karşılaşabilirdik. Burada kandırılan aldatılan küçücük çocukların arkasında kimler olduğunu araştırılması gerektiğini O gün ile ilgili bütün hukuki süreçleri, suç duyurularımın arkasında durarak takip edeceğim. Bir iddianameyle bu iş bitmeyecek.''

"BU TÜR SÜREÇLERİ MUHATAPLARIYLA GÖRÜŞÜYORUM"

İstanbul'da ilçe başkanları toplantısına katılmak isteğinin reddedilmesi sorusuna ise Ekrem İmamoğlu, "Parti içi diyalogları ve münazara etmeyi ve müzakere etmeyi doğru bulmuyorum. Olan konular ya da bir takım yanlışlar bu tür süreçleri ben tamamen muhataplarıyla bire bir görüşüyorum. İster sayın genel başkan olsun isterse diğer makam sahipleri olsun." yanıtını verdi.

NTV’yi sosyal medyadan takip edin

Twitter Facebook

Sayfa Yükleniyor...