İBB Başkanı Mevlüt Uysal'dan adaylık açıklaması

NTV yayınında konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Mevlüt Uysal, Kabataş Martı Projesi'nin iptal olmadığını, martı figürünün iptal edildiğini söyledi. Uysal, ''Yerel seçimde aday olacak mısınız?'' sorusuna ise, ''Bir görevi ısrarla hiç talep etmedim. Görev verilirse, en iyi şekilde yapma gayretinde olacağız" yanıtını verdi.

NTV Haber 18.10.2018 - 15:22 | Son Güncelleme : 18.10.2018 - 17:06

İBB Başkanı Mevlüt Uysal'dan adaylık açıklaması

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Mevlüt Uysal, NTV canlı yayınında Oğuz Haksever'in sorularını yanıtladı.

Kabataş Martı Projesi'ne ilişkin konuşan Uysal, ''Kabataş'ta Martı Projesi iptal mi? Hayır iptal değil. Transfer merkezi olarak bitiyor. Otoparklar inşaatı devam edecek muhakkak otopark yapmamız lazım. Ancak martı figürü ve yolun yer altına alınması iptal. Anıtlar konusunda izin şu şekliyle çıkmış arkeologlar kontrolünde kazı yapılması. Biz oraya da bir inersek bir 3-4 sene daha o zaman dedik ki biz hızlı bir şekilde yapalım. Tarihi dokuya görüntüye engel olduğu şeklinde tartışmalar vardı biz o tartışmaları bitirme adına biraz daha kütleyi küçülttük ve bizim diğer iskelelerimizdeki mimariye yakın bir şekilde yeni bir mimari ile orada martı figürünü de kaldırmış olduk'' dedi.

''DÜNYADA EN FAZLA METRO İNŞAATI OLAN ŞEHİR KONUMUNDAYIZ''

İstanbul'un, dünyada en fazla metro inşaatı olan şehir konumunda olduğunu belirten İBB Başkanı Uysal, bu konuda ise şu ifadeleri kullandı:

''Bizim 294 kilometre metro inşaatımız var. Dünyada en fazla metro inşaatı olan şehir konumundayız. Yer altında 25 bin kişi çalışıyor. Yaklaşık 18 hatta metro inşaatı var. Mevcut kullanılan 160 kilometresi var. Toplamda 430 kilometreye geldik. Böyle bir şehirde tek çözüm var metro. Bütün İstanbul'da planlaması yapıldı o planlamaya göre bin 100 kilometre metro yaparsak İstanbul'da metroyu her tarafa ulaştırmış olacağız. O zaman İstanbul'da ulaşım problemi çözülmüş diyebileceğiz.''

YEREL SEÇİMLERDE ADAY OLACAK MI?

''Yerel seçimde aday olacak mısınız?'' sorusuna da yanıt veren Uysal, ''Bir görevi ısrarla hiç talep etmedim, verilen görevi en iyi şekilde nasıl yaparım onun hesabını yaptım. İstanbul halkı hakkımda ne düşünürse onun önemli bir faktör olacağını düşünüyorum. İstanbul'da önümüzdeki süreçte güzel şeyler yapılabilir mi? Yapılabilir. Yapmaya talip misin? Evet yapmaya talibiz. Görev verilirse en iyi şekilde yaparız diyorum'' ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...