İBB talep sordu, aşk mesajı yağdı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) Üsküdar, Taksim ve Yenikapı metro istasyonlarında oluşturduğu “post-it" duvarlarına aşk itirafları yağdı.

ntv.com.tr 25.10.2019 - 08:13

İBB talep sordu, aşk mesajı yağdı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) Üsküdar, Taksim ve Yenikapı metro istasyonlarında oluşturduğu “post-it" duvarlarına İstanbullular taleplerini yazdı. 

Milliyet gazetesinden Gülten Çoktan'ın haberine göre, Özellikle gençlerden ilgi gören duvara bırakılan notlarda, “Babam beni Osman'a versin", "Hakan seni çok seviyorum Ömrüm", "Seni çok seviyorum tutkum", "Batuhan bana yazsın", “Mazgala tek taş yüzüğüm düştü ve hayallerim mazgaldaki çöplerle kirlendi. Mazgallara lütfen çöp atmayalım" gibi mesajların çokluğu dikkat çekti. 

İstanbullu sokak hayvanlarını da unutmadı. Notlarla onlara barınak ve mama yardımı da istedi.

5 BİN KİŞİ NOT YAZDI

İBB Strateji Geliştirme Müdürlüğü'nün verilerine göre, İstanbul'un dört yıllık stratejik çalışma planını ortaya koyacak proje kapsamında günlük 5 bine yakın paydaşa ulaşılıyor. Bu kapsamda Yenikapı, Taksim ve Üsküdar metro istasyonlarında 10 gün süreyle asılı kalacak “Post-it" duvarının yedinci gününde 5 bin vatandaş önerilerini paylaştı. İnternette ise 115 bin kişi ankete katılırken, 15 bine yakın vatandaş ile de yüz yüze anket yapıldı.

TALEPLERE GÖRE YATIRIM

İBB Genel Sekreter Yardımcısı Yeşim Meltem Şişli, "Post-itleri toplayıp konusuna göre ayırarak dijital ortama alıyoruz. Çoğunluğun talepleri, stratejik planda önceliklerimizi belirleyecek. Bu öncelikler de yatırımlarımıza yansıyacak. Biz bunları 2020 yılından itibaren üç ayda bir yapacağımız performans ölçütleriyle yine belirleyip, yine halkımızla paylaşacağız. Temaları, taleplere göre geliştirip hareket edeceğiz" dedi.

Sayfa Yükleniyor...