İBB zabıta memuru alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi için zabıta memuru alımı başvuruları sona erdi.  İBB sonuçların 3 Şubat 2021'de (bugün)  açıklanacağını duyurdu.

03.02.2021 - 14:06

İBB zabıta memuru alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı, 100 zabıta memuru alımı yapacağını duyurmuştu.

Başvurular geçtiğimiz haftalarda yapıldı. İlana başvuru yapan binlerce aday, sonuçların açıklanacağı tarihi beklemeye başladı.

İBB yaptığı açıklamada başvuru sonuçlarının 3 Şubat 2021 günü açıklanacağını duyurmuştu.

KAÇ KATI ADAY ÇAĞRILACAK?

100 zabıta memuru alımına başvuru yapan adaylar, KPSS puan sıralamasına tabi tutulacak. Puana tabi tutulacak adaylardan her kadro için 5 katı aday mülakata alınacak.

MÜLAKATLAR

Mülakatlar ise 8-9-19 Şubat tarihlerinde yapılacak. Konu ile ilgili açıklama şu şekilde:

"Zabıta Memuru kadroları için yapılacak yazılı sınav 8/2/2021 tarihinde, uygulamalı sınav ise 9/2/2021-19/2/2021 tarihleri arasında; Yenikapı Etkinlik Alanı Cerrahpaşa Mahallesi Kennedy Caddesi No: 46 Fatih İstanbul adresine bulunan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecektir.

Personel alım işleminin diğer aşamaları yapılacak sınava ve sonuçlarına bağlı olduğundan sınava katılmamaya yönelik olarak hiçbir mazeret kabul edilmeyecektir. Sınava girmeye hak kazandığı halde ilan edilen sınav tarihinde sınava katılmayan adaylar, sınav hakkını kaybetmiş sayılacaktır.

Sınav, adayların bilgi ve yeteneklerini ölçecek şekilde yazılı ve uygulamalı olmak üzere iki bölüm halinde yapılacaktır.

Yazılı sınav;

1) Türkiye Cumhuriyeti Anayasası,

2) Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi,

3) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu,

4) Mahalli idarelerle ilgili temel mevzuat

Uygulamalı sınav, kadro unvanına ilişkin mesleki bilgi ve yeteneğin ölçülmesi ile sportif dayanıklılık gibi özelliklerin ölçülmesini kapsayacak şekilde yapılacaktır.

Sayfa Yükleniyor...