İstanbul Büyükşehir Belediyesinden "İBB Muhtar" uygulaması

İBB, mahallelerin sorunlarına hızlı çözüm bulunması için "İBB Muhtar" uygulamasını başlattı.

Anadolu Ajansı 04.05.2017 - 10:56

İstanbul Büyükşehir Belediyesinden "İBB Muhtar" uygulaması

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, muhtarlarla iletişimin hızlı bir şekilde sağlanması ve mahallelerin sorunlarının kısa sürede çözümlenmesi amacıyla hazırladığı "İBB Muhtar" uygulamasını muhtarların kullanımına sundu.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Muhtarlıklar Gıda Tarım ve Hayvancılık Daire Başkanlığı Muhtarlıklar Müdürlüğü, muhtarlarla iletişimin arttırılması, mahallelerin sorunlarının belirlenmesi ve kısa sürede çözümü için çalışmalarını sürdürüyor.

Afyon'da ilki düzenlenen ve 4 hafta boyunca devam edecek olan "Muhtarlar İstişare Toplantısı"nın açılışında bir konuşma yapan Muhtarlıklar Müdürü Mustafa Erol, ilk il dışı bir program gerçekleştirdiklerini belirtti.

Erol, toplantıda hazırladıkları "Muhtar Bilgi Sistemi" hakkında bilgi veren Erol, "Sistemi kullanacağınız tablet PC’lerin de dağıtımını gerçekleştireceğiz. Bu uygulamamız sayesinde mahallerinizdeki sorunları bize aktarmış olacaksınız biz de hızlı bir şekilde harekete geçerek çözüm üreteceğiz” ifadelerini kullandı.

"MUHTARLIKLAR VATANDAŞA EN YAKIN NOKTADA"

Muhtarlıklar Gıda Tarım ve Hayvancılık Daire Başkanı Bayram Ali Çakıroğlu ise hayata geçirilen sistemle birlikte iletişimin daha kolay sağlanacağını vurguladı.

Çakıroğlu, 1864 yılında muhtarlıklar kurulduğunu hatırlatarak, şunları kaydetti:

"Bugüne kadar devam etti ve bundan sonrada devam edecek. Son düzenlemeler ile muhtarlara ayrılan özel organizasyonlar yaptılar. Bunlardan bir tanesi mahalleleri ile ilgili talepleri ilettikleri, taleplerin daha hızlı bir şekilde ilgili kurumlara iletildiği yapısal değişiklik. Tüm Türkiye’de kurulan muhtarlıklar müdürlükleri siz muhtarlarımıza hizmet etmek için kuruldu. Tek odak noktası sizlersiniz. Geçmişte Sayın Cumhurbaşkanımızın belediyede ilk örneklerini ortaya koyduğu Beyaz Masa uygulaması ile birlikte daha sonrasında gelişen muhtarların özel masa birimi bugün sizin için Muhtarlıklar Müdürlüğüne dönüştürüldü. Bundan dolayı Cumhurbaşkanımıza şükranlarımızı arz ediyoruz. Muhtarlarımız yerel yönetimlerin en çekirdek noktası, vatandaşa en yakın noktası. İlçe belediyeleri, ilçe muhtarları ile yapılan toplantıları biz devam ettiriyoruz. Ve bundan sonrada devam edecek sizlerden gelen talepleri en iyi yönetmek gayretinde olacağız. Muhtar Bilgi Sistemini en kısa zamanda aktif kullanmak sizden isteğimiz ve bu sistem üzerinde kurumla hızlı bir şekilde iletişim kurmak, sorunlarınızı taleplerinizi iyi bir şekilde yöneteceğimize inanıyoruz."

Muhtarlar İstişare Toplantısının açılışının ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından oluşturulan Muhtar Bilgi Sisteminin yazılımı olan "İBB Muhtar" uygulamasının tanıtımı ve uygulamayı kullanmaları için tablet PC dağıtımı gerçekleştirildi.

Sayfa Yükleniyor...