İBB'den yılbaşı önlemleri

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada yılbaşında metrobüs 24 saat çalışacak, şehir hatlarında da ek seferler düzenlenecek.

Anadolu Ajansı 31.12.2013 - 12:33

İBB'den yılbaşı önlemleri

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, yılbaşı gecesi için bazı önlemler aldı.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, eğlence yerleri ve restoranlar başta olmak üzere işletmeler, zabıta görevlileri tarafından denetlenecek.

Zabıta ekipleri, özellikle Taksim, Beyoğlu, Aksaray, Kadıköy, Bakırköy gibi eğlence merkezlerinin yoğun olduğu yerlerde işletme sahiplerini, fiyat tarifelerini asmaları ve ilan edilen bu tarifeye uymaları hususunda uyardı.

Yılbaşını eğlence mekanlarında kutlayacak vatandaşların evlerine güvenle ulaşması için toplu ulaşım araçları gece saatlerinde de çalışmaya devam edecek.

İETT, hazırlanan normal ve ek sefer programına göre otobüs seferleri gerçekleştirecek. İstanbul'un temel ulaşım bölgelerine göre düzenlenen programda, ihtiyaç halinde otobüs seferlerine ilaveler yapılacak. Ayrıca, metrobüs hattında 24 saat olarak gerçekleştirilen seferler, yılbaşı gecesi de aralıksız sürecek.

Vatandaşlar, İETT ile ilgili sorun ve şikayetlerini 372 13 06 numaralı telefona iletebilecek.

Ulaşım AŞ de yılbaşı dolayısıyla artacak yoğunluğa paralel sefer sayılarını artıracak. Yılbaşı gecesi Ulaşım AŞ işletmesinde olan M1 Aksaray-Havalimanı metro hattı, M2 Şişhane-Hacıosman metro hattı, F1 Taksim- Kabataş füniküler hattı, M4 Kadıköy-Kartal metro hattı, T1 Bağcılar-Kabataş tramvay hattı, M3 Başakşehir-Kirazlı-Olimpiyatköy metro hattı ve T4 Topkapı-Habibler tramvay hattında seferler 02.00'ye kadar uzatılacak. Talep olması halinde seferler M2 Şişhane-Hacıosman metro hattında sabaha kadar yapılabilecek. Hatlarda yaşanacak yoğunluğa paralel görev yapacak güvenlik görevlisi sayısı da yükseltilecek.

Şehir Hatları, yılbaşı gecesi artacak yoğunluğa paralel bazı hatlarda saat 01.00 ile 01.30'a kadar ek vapur seferleri düzenleyecek.

İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, aralıksız görevlerini sürdürürken, görevli sayısı normal güne göre iki kat arttırılacak.

Şehre tam kapasiteyle su verecek İSKİ, olabilecek su arızası ve kanal tıkanmasıyla ilgili tedbirleri alacak ve nöbetçi ekip sayısını çoğaltacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...