Kayseri’de düzenlenen basın toplantısında, IBM’in Anadolu’ya yakınlaşma stratejisi çerçevesinde 1999’da Kayseri’de kurulan Kare Bilgisayar'ın İstanbul dışındaki bölgelerde firmanın ana dağıtımcılığını üstleneceği açıklandı.

Başta İç Anadolu, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri olmak üzere tüm Türkiye genelinde 46 ilde aktif 568 bayisiyle hizmet veren Kare Bilgisayar IBM’in KOBİ’lere yönelik System x ve alt uç depolama ürünlerinin dağıtıcılığını yapacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan IBM Türk Çözüm Ortakları Yönetimi Bölüm Müdürü Nedim Nazlı “Anadolu'ya verdiğimiz önemi ve pazara yakınlaşma hedefimiz doğrultusunda bir ilki gerçekleştirerek Kare Bilgisayar’ı dağıtıcımız olarak atadık. Kare Bilgisayar’ın Anadolu’da IBM markasının daha da güçlenmesi ve yaygınlaşmasına önemli katkıları olacağına inanıyoruz. Kare Bilgisayar kanalımızın genişlemesinde ve IBM’in Anadolu’da özellikle express pazarda payını artırmasında önemli bir rol oynayacaktır” dedi.

Kare Bilgisayar Genel Müdürü Mustafa Doğu ise “Dünyanın en büyük bilgi teknolojisi, yazılım ve hizmetleri şirketi IBM’in Anadolu hedeflerini gerçekleştirmek üzere Kare Bilgisayar’la işbirliği yapma kararı vermesinden gurur duyuyoruz. Dağıtıcısı olduğumuz ürün gamına IBM’in özellikle Anadolu KOBİ’leri için verimli çözümler sağlayacak olan System x ve alt uç depolama ürünlerini katmak gücümüze güç katacaktır. Elbirliğiyle çok başarılı işler yapacağımıza inanıyoruz” diye belirtti.