İbo'dan üç gün sonra ilk kelime

İbrahim Tatlıses'in doktorları şarkıcının dün gece itibariyle solunum cihazından ayrıldığını ve kendilerine cevap verdiğini açıkladı.

16.03.2011 - 09:33

Silahlı saldırıya uğrayan İbrahim Tatlıses'in doktorları bu sabah şarkıcının sevenlerine olumlu haberler iletti. Tatlıses'in dün gece itibariyle solunum cihazından ayrılarak kendi başına nefes alıp vermeye başladığı belirtildi.


Doktorlar Tatlıses'in durumuyla ilgili şunları söyledi; "Sağ tarafı hareket ediyor, konuşabiliyor ancak yoğun bakımda tedavisi devam edecek. Hayati risk devam ediyor ama bulunan nokta çok iyi. Sol tarafında ise ne yazık ki problem devam ediyor. Yoğun bakımdan çıktıktan sonra sol tarafla da ilgileneceğiz. Şu an sol tarafıyla ilgili bir şey istersek ve yapamazsa bu hastayı zora sokabilir, o sebepten sadece sağ tarafa yoğunlaşıyoruz.

'Nasılsın' dediğimiz zaman, 'iyiyim' diyor. Sesi duyulabiliyor. Elimizi tutabiliyor. Standart sorular sorarak devam ediyoruz. Özel sorular sormak istesek de bunun dışına çıkamıyoruz.

Ameliyatı yaptığımız zaman hayati riski yüzde 80’di. Şimdi hayati riski yüzde 10. Yakaladığımız iyi hali devam ettirmeye çalışıyoruz. Yoğun bakımda tutmamız yaşamsal riskin devam ettiğini gösteriyor.

Kafa içi basıncı ise kontrol altında.

Kafatası kemiklerini karnından alıp tekrar koymak 2 ya da 3 ay alabilir. Bu normal bir operasyondur. Tedavisi için süreç devam ediyor ve oldukça uzun sürecek. Hafıza kaybını konuşmak içinse erken.

Aşama aşama gidiyoruz.

Operasyona genel cerrahi bölümü hekimleri de girdi ilk gün. Her iki operasyonu gerçekleştiren hekim sayısı 10’un üstünde ve 20’den fazla hekim süreci izliyor."

BUKET ÇAKICI'NIN DURUMU İYİ
Tatlıses ile birlikte saldırıda yaralanan asistanı Buket Çakıcı'nın ise durumunun çok iyi olduğu açıklandı.

Doktorlar Çakıcı ile ilgili olarak, "Sağlığı gayet iyi hiçbir sorunu yok. Taburcu olabilecek durumda. Ufak tefek sinir sistemi sorunları olacak ama onlar da geçecek zamanla. Belli nedenlerden şu an yoğun bakımda tutuluyor" yorumunu yaptılar.

Doktorlar her sabah İbrahim Tatlıses ile ilgili açıklama yapacaklarını, kendileri dışında başkalarının hastalığın seyri konusunda yapacakları yorumların dikkate alınmamasını istediler.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...