İbrahim Şahin'den 'öz eleştiri' tavsiyesi

Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü 'Tam Gün Yasası'yla hastanelerin sorunlarının arttığını dile getirdi, TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, bu tarz konuların öz eleştiri ile dile getirilmesi halinde sonuç alınabileceğini söyledi.

Anadolu Ajansı 15.02.2011 - 23:58

İbrahim Şahin'den 'öz eleştiri' tavsiyesi

TRT Belgesel kanalında yayınlanacak ve Dokuz Eylül Üniversitesi iş birliğiyle hazırlanan 'Ben Hastanedeyken' adlı belgesel programın galası, Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi konferans salonunda yapıldı.

TRT'nin eğitim özelliğini sürdürmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Füzün, Tam Gün Yasası'na da değindi.

Yasa ile hastanelerin sorununun arttığını belirten Füzün, ''Herhalde yasa yapıcılara sesimizi duyuramadık. Bu mesele, Türk halkını etkileyen bir meseledir'' diye konuştu.

Galaya katılan TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin de, ''Tam gün yasası'' hakkındaki bazı şikayetlerin kendisine de ulaştığını belirtti.

Öz eleştiri üslubuyla eleştirilerin kanallarında dile getirilebileceğini ifade eden Şahin, ''Üslubumuza dikkat ederek bu tarz konuları öz eleştiri olarak dile getirirsek, belki de farkında olmadıkları bazen de kuru inatla çıkardıkları bir takım çalışmalar varsa, onu tekrar düzeltme şansları olur'' dedi.

Şahin, TRT'nin başına geçtikten sonra gerçek gücünün farkına vardığını anlatarak, ''Çıkardığınız politikacı görüşlerini beyan ettiğinde karşı görüşte olanı çıkarmazsınız haksızlık yapmış olursunuz. Karşı görüşteki insanı çıkardığınızda süreye uymazsanız, haksızlık yapmış olursunuz. Yönetici olarak teraziyi düzgün tutabilmenin zor olduğu bir kurumun başındayız'' diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...