AK Parti Başakşehir Gençlik Kolları'nın programına katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun FETÖ’nün oyuncağı olduğunu söyledi.

"Bu Kılıçdaroğlu’nu kim genel başkan yaptı? Peki kaseti kim yaptı? Peki Kılıçdaroğlu kiminle beraber bugün?" diyen Bakan Soylu şunları söyledi:

"Kılıçdaroğlu FETÖ’nün elinde esirdir, bunu bilesiniz. Kılıçdaroğlu merak ediyorsa gelsin ona belgeleriyle birlikte; nasıl FETÖ’nün elinde olduğunu, nasıl FETÖ’nün kumpas kurduğunu, nasıl FETÖ’nün orada genel başkan değiştirdiğini anlatalım” dedi.

"BABAYLA OĞLUNU BİRBİRİNE DÜŞÜRÜR"

Referandumda yapılacak tercihin önemli bir tercih olduğunu belirten Soylu, “Türkiye siyasetini dizayn edenler ve Türkiye’nin yönetmini dizay edenler, kuralları 61 ve 82 anayasasının kurallarına bağlamışlardır. İkisi de birbirini takip etmektedir. İkisi de birbirini güçlendirmektedir. Ve şunu söylemek istiyorum. Özellikle biz bu kurallarla devam ettiğimiz sürece bu sistem babayla oğlunu birbirine düşürür. Kardeşi kardeşe düşürür” dedi.

"SİZDEN SORACAK HESABIMIZ VAR"

Eski meclis başkanlarının imzaladıkları deklarasyonu eleştiren Bakan Soylu, “Utanmaz adamın sefası çoktur biliyor musunuz. Sizin zamanınızda, o parlementonun meclis başkanıyken bu ülkede darbeler yapıldı. Bu ülkede 28 Şubat’lar yapıldı. Bu ülkede bu ülkenin insanın haklarına tecavüzler gerçekleştirildi. Bir taneniz, Recep Tayyip Erdoğan’ın cesaretinin milyarda birine sahip olmadığınız için şıvıştınız ve kaçtınız. Milletin hak ve hukuklarını onlara teslim ettiniz. Bugün de adam gibi çıkıp ‘Hayır’ diyorsunuz. Bizim sizden soracak hesabımız var. O hesap daha bitmedi. Sizin cibilliyetiniz şu; darbe olsun da genel başkanımın ayağı kaysın da ben yerine geleyim anlayışının sahibi oldunuz” şeklinde konuştu.