İçişleri Bakanlığı'ndan Suruç'taki patlamaya ilişkin açıklama

İçişleri Bakanlığı, Şanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki patlamaya ilişkin açıklama yaptı.

Anadolu Ajansı 20.07.2015 - 14:34

İçişleri Bakanlığı'ndan Suruç'taki patlamaya ilişkin açıklama

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde patlama meydana geldi. İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Şanlıurfa'nın Suruç İlçesinde bugün saat 12.00 civarında bir terör saldırısı yaşandığı belirtildi. İlk belirlemelere göre saldırıda 28 vatandaşın hayatını kaybettiği, can kaybının artmasından endişe edildiği kaydedildi.

Bölgedeki hastanelerde 100'e yakın yaralı vatandaşın tedavisine devam edildiği ifade edilen açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

"Bölgede incelemelerde bulunmak üzere teknik ekip görevlendirilmiştir. Güvenlik güçlerimiz vatandaşlarımızın emniyetini sağlamak üzere gereken tüm tedbirleri almıştır. Resmi açıklamalar Şanlıurfa Valiliği tarafından düzenli olarak yapılacaktır. Bunun dışında iddialara itibar edilmemesini önemle rica ediyoruz.

Ülkemizin birlik ve bütünlüğünü hedef alan bu terör saldırısı karşısında herkesi kenetlenmeye ve sağduyulu davranmaya çağırıyoruz. Ülkemizin huzur ortamına kastetmiş bu hain saldırıyı gerçekleştirenleri kınıyor, hayatını kaybetmiş olan vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı ve yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz. Bu menfur saldırıyı gerçekleştirenleri devletimiz en kısa sürede bulacak, failler yargı önüne çıkartılacaktır."

Sayfa Yükleniyor...