İçişleri: Operasyonlar devam edecek

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada Hakkari'de PKK'ya yönelik başlatılan operasyonların sürdüğü ve bölge teröristlerden temizlenene kadar bu operasyonların devam edeceği vurgulandı.

Anadolu Ajansı 07.08.2012 - 17:44

İçişleri: Operasyonlar devam edecek

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde bölücü terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda 16. gün de geride kalırken, operasyonların devam edeceği bildirildi.

Operasyonla ilgili kamuoyunu bilgilendirme amacıyla İçişleri Bakanlığı'nca yapılan açıklamada, "Nihai sonuç alınana ve bahse konu bölge teröristlerden tamamen temizlenene kadar operasyonlara devam edilecektir" denildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

''Bölgedeki bölücü terör örgütü mensuplarını yakalamak ve etkisiz hale getirmek maksadıyla bölgede karadan ve havadan operasyonlara devam edilmektedir.

Nihai sonuç alınana ve bahse konu bölge teröristlerden tamamen temizlenene kadar operasyonlara devam edilecektir.

Türk Silahlı Kuvvetlerimizin iç güvenlik hizmetinde görev yapan personeli dahil, fedakar ve kahraman güvenlik güçlerimizin özverili ve başarılı çalışmaları her türlü övgü ve teşekküre layıktır.''

' HALK TAHRİKLERE KAPILMADI'
Bakanlık, operasyonlar sırasında PKK terör örgütünün sivil halkı canlı kalkan olarak kullandığını ancak güvenlik güçlerinin sivillerin zarar görmemesi için azami hassasiyet gösterdiği belirtti.

Açıklamada "Vatandaşlarımız bölücü terör örgütünün bütün gayretlerine rağmen, tahriklere kapılmamış ve bölücü terör örgütünü destekleyen hiçbir faaliyette bulunmamıştır'' ifadesi yer aldı.

Açıklamada, ayrıca operasyona ilişkin son bilgiler de verildi. Operasyonda çok sayıda mayın, el yapımı patlayıcı ve mühimmat ele geçirildiği belirtilirken, 115 bölücü terör örgütü mensubu etkisizleştirildiği, 2 askeri güvenlik personelimiz şehit olmuş, 14 güvenlik personelimiz hafif şekilde yaralandığı kaydedildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...