İçki referandumunda geri adım

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, büyük tepkiye neden olan 7. Cadde’de yapılacak içki referandumunda geri adım attı.

16.09.2009 - 14:04

İçki referandumunda geri adım

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı, kamuoyunda tepkilere neden olan 7. Cadde’deki içki yasağı referandumuyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Açıklamada, Belediye Meclisi’nde Aşkabat Caddesi’nin yaya bölgesi ilan edilip edilip edilmemesi için bir referandum yapılması istendiği, referandumdaki 15 sorudan birinin de “İçkili Yer Bölgesi”yle ilgili olduğu belirtildi.

Referandum kararının, AKP, CHP ve MHP’li üyelerinin oylarıyla alındığı savunulan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Açıkça ifade etmek lazım ki bu şekildeki yayınlar ürkütücü boyutlara ulaştı. Aklımızın ucundan geçmeyen soruları bile gündeme getiren medyanın bu dehşet verici tutumu, ajitasyon haberleri bizi kamuoyu yoklamasındaki bu soruyu sormaktan vazgeçirecek noktaya getirdi.

CHP'li milletvekili, Belediye Meclis üyelerinin ve aynı paraleldeki medyanın kışkırtıcı, bölücü ifade ve yayınlarına bundan sonra imkan vermemek adına yapılacak kamuoyu yoklamasında Aşkabat Caddesi'nin (7. Cadde) 'İçkili Yer Bölgesi' ilan edilip edilmemesi konusundaki soruyu kamuoyu yoklamasından çıkartıyoruz.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...