Berfu Güven
Sunucu


Ahhh ahhhh şimdiki aklım olsaydı…
Oğlumu neredeyse bir yaşına kadar iyi suyla yıkamazdım. Nasıl bir ruh halidir o, kimse mi durduramaz sizi, kolunuzdan çekip kendine gel ne gereksiz iş yapıyorsun diye uyarmaz. İtiraf etmeliyim bir süre sorgulamadık bile gerek var mı yok mu diye, altıncı ayda kendimize gelir gibi olurken kocamın “bu borular paslı, mümkün olsa ben bile iyi suyla yıkanacağım” telkinleriyle yeniden gaza geldik, Neticede bir yıl kimse durduramadı bizi. Şimdiki aklım olsaydı daha ilk günden çeşme suyunu kullanırdım bebeğin banyosunda.

Şunu bunu aldım çok işime yaradı, bunu şunu aldım bir tek evde yer kapladı.
Doğduğu andan itibaren görüntülü bebek telsizi, ek gıdaya geçiş aşamasında buharda pişirici ve blender, hastalandığında elektronik ateş ölçer çok işime yaradı. Biberon sterilizatörü çok kısa süre kullandığım için evde yer kapladı sadece, bir de tummy tub kullanışsız oldu. İnternetteki videoları çok hoşuma gittiği için Almanya’dan getirttim o kadar, sırf kullanmış olmak için bir kere soktum bebeği içine, fotoğraf falan çektim.

kötü anne anı”: ah dedim bunu da yaptım ya ne kötü anneyim!
Yemek yemediği zamanlarda garsonlara kaş göz yapıp “hmm hadi bakiim ye yemeğini” demelerini istiyorum arada. Hem de yemek yeme problemi olmadığı halde. Çocuk koca bir balığı bitirmiş neredeyse ben hala son lokmayı almadı diye bunu yapabiliyorum bazen...İşe de yarıyor. Kendimi tutuyorum artık.

Çocuğum yokken çocuklu ailelere bakar şuna gıcık olurdum. Çocuğum olunca gıcık olduğuma pişman oldum
Bu kadar mı çocuk odaklı yaşanır, iyi ki çocuğunuz var derdim bazen içimden. Her şeyi çocuğa göre programlamak abartı gelirdi. Şu anda fazlasını yapıyorum. Önce oğlum, onun yemeği, uykusu sonra bizim programlar.

Kararsızım...Acaba şöyle mi yapsam yoksa böyle mi?
Okul konusunda çok kararsızım. Kiminin ingilizcesi iyi, kiminin sosyal aktivitesi deniliyor. Eğitimi sağlam, aktivitesi bol, ingilizcesi güçlü ve yemekleri sağlıklı bir okul arıyorum mümkünse Maslak civarında.