İdam cezası için imza kampanyası

BBP, idam cezasının geri getirilmesi için kampanya başlattı.

Anadolu Ajansı 29.03.2011 - 20:23

İdam cezası için imza kampanyası

BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu, Kayseri'de bayramda şeker toplarken kaybolan ve öldürülüp gömüldükleri ortaya çıkan çocuklardan Türkan Ay'ın cenaze töreni öncesi gazetecilere açıklama yaptı.

İdam cezasının geri getirilmesi gerektiğini belirten Topçu, AB Uyum Yasaları kapsamında, idamın kaldırılmasına ilişkin yasal düzenlemeye dönemin hükümetine üye partilerin imza attığını ifade etti.

Topçu, ''Biz milletimizin sesine kulak vermek istiyoruz. Bu tür olaylar milletimizin vicdanını yaralıyor" şeklinde konuştu.

BBP Genel Başkanı, "Biz vatandaşımıza soracağız. Terör suçları, ahlaki terör ve ekonomik terör suçlarını işleyenler için idam cezasının getirilmesini vatandaşımıza soracağız. Bunun için imza kampanyası başlattık. Adam sizin evinize girecek, isterse malınızı çalacak, isterse ırzınızı çalacak. Siz, (buyrun karakola gidelim) diyeceksiniz. Onu karakola alacaklar, sizi içeri bile almayacaklar.

Bu tür olaylar, milletimizin vicdanını derinden yaralıyor. Her konuda referandum yapılıyor. Bunun için de yapılsın. Vatandaşımıza idam cezasının kaldırılması için referandum yapılmasını soracağız'' şeklinde konuştu.

Türkan Ay'ın annesi Özlem Ay'a başsağlığı dileğinde bulunan Topçu, ''İdam cezasını bu insanlara sormak lazım. Bakalım istiyorlar mı?'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...