İdari Yargı Hakimliği Aday Sınavı'nda usulsüzlük soruşturması: 29 gözaltı kararı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, İdari Yargı Hakimliği Aday Sınavı'nda usulsüzlük yapıldığı iddiasıyla başlattığı soruşturma kapsamında, hakkında gözaltı kararı çıkarttığı 29 şüpheliden 18'i, 17 ilde düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda yakalandı.

Haberler - Anadolu Ajansı 04.07.2019 - 08:59 | Son Güncelleme : 04.07.2019 - 18:02

İdari Yargı Hakimliği Aday Sınavı'nda usulsüzlük soruşturması: 29 gözaltı kararı

Son dakika haberi! 

2013 yılında yapılan İdari Yargı Hakimliği Aday Sınavı öncesinde, sınavda çıkacak soruların FETÖ/PDY mensuplarınca organize bir şekilde alınarak "hakim-savcı çalışma evlerinde" kalan ve sınava hazırlanan örgüt mensuplarına verildiğinin tespit edilmesi üzerine, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. 

Soruşturma kapsamında, sınav öncesi soru aldıkları veya verdikleri tespit edilen, aralarında örgütün mahrem imamları, aday hakimken ihraç edilen sivil ve askeri şüpheliler, aday hakim olarak bekleyenler, ihraç edilmiş subaylar ile faal olarak avukatlık mesleğini yapanların da bulunduğu 29 şüpheli hakkında terör örgütü üyeliği, nitelikli dolandırıcılık ve terör amaçlı sahtecilik suçları kapsamında gözaltı kararı çıkartıldı.

Ankara merkezli 17 ilde Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri tarafından düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda, 18 şüpheli gözaltına alındı.

Sayfa Yükleniyor...