NTV

İddia ediyorlar: Aklınızı kaçıracaksınız!

Türkiye

Bu yazı kurtadamlarla vampirler ısıtacak. Teen Wolf'un 3. sezonu her Pazar 23'te CNBC-e’de...

Genç vampirler dönüşümlerine uyum sağlamakta zorlanırlar da kurtadamlar zorlanmaz mı? Peki ya onların aşkının vampirlerden ne eksiği var? Genç kurtadamlar kazandıkları güçleri kontrol etmekle uğraşırken liseyi de bitirir, çocuk da yapar, kariyer de. Teen Wolf, merakla beklenen 3. sezonuyla CNBC-e’de başladı. Her Pazar 23’te yayında...

Scott: Yaşadıklarının etkisinden pek de kurtulamayan Scott, Beacon Hills Lisesi’ndeki yeni sınıfına adapte olmakta zorlanacak gibi görünüyor. Nasıl bir insan-kurtadam olduğunu sorgulamaya başlayan Scott hayatının merkezine annesini geri alacak. Hayatına çeki düzen vermek ve Allyson’la ayrılığının acısını dindirmek birincil amacı olsa da su uyur düşman uyumaz. Beacon Hills’te yaşanacak gizemli gelişmeler Scott’ın büyük sorumluluklar yüklenmesine vesile olacak. Kasabaya musallat olan kurtadam çetesine karşı zaman zaman tek başına mücadele vermek durumunda kalacak.

Stiles: Scott’ın değerli dostu Stiles’ı bu sezon da neşesi yerinde bulacağız. Beacon Hills’in en “insani” karakteri Stiles belki de bu nedenle ortalıkta kol gezen kötülükten nasibini ilk alan kişi unvanını kimseye kaptırmıyor. Kaybolan öğrenci ve öğretmenler, garip davranışlar sergileyen ve saldırganlaşan hayvanlar sevgili Stiles’ın radarından bu sezonda da kaçmayacak ve hiçbir özel gücü olmayan dostumuz yüne kendini kurtarılması gerekep durumlara sokacak.

Allison: Babasıyla birlikte kurtadam avcılığı yapmayı bıranakan Allison, annesi yüzünden Scott’ı affetmekte zorlanacak. Bir yandan hayatına devam etmeye çalışan genç kadın, annesi ve Scott arasında yaşananları er geç öğrenecek diye düşünüyor ve Scott’ın romantik hayatında yaşanacak bazı gelişmelere rağmen ikilinin bir şansı daha olabilir diyoruz. Ne de olsa Allyson ekibin maceralarının baş karakterlerinden biri olmanın yanı sıra Scott’ı en iyi tanıyan kadın.

Derek: Boyd ve Erica’yı aramaktan vazgeçmeyen Derek, Scott’la arasında güçlü bir bağ kurdu. Fakat kasabaya musallat olan Alfa Çetesi hem ona hem de Scott’a normale dönme umutları tükenmiş gibi hissettirecek. Derek, yine ağır bedeller ödemek zorunda kalacak ve yine kimseyi memnun edemeyecek gibi görünüyor. Hem de Alfa çetesinin acımasız Deucalion’ın yanında sütten çıkmış ak kaşık gibi olsa da.

Lydia: Başından ne geçerse geçsin aşk hayatında dinginlik dönemine girmeyi reddeden Lydia, Jackson’ın Londra’ya taşınmasının ardından bu sezona da hızlı başlayacak. Ancak bu sezonda Lydia’nın tek sorunu yine aşk hayatı olmayacak. Beacon Hills’teki hayvanları çıldırtan gizem yavaş yavaş onu da etkisi altına alıp, gerçekle hayal arasındaki ayrımı kaybetmesine neden olacak.

Isaac: Derek’in eski sürüsünden bir Beta olan Isaac, artık Scott’ın sürüsünde. Allison’a karşı hislerinden de pek bir şey kaybetmiş değil. Bu sezom Isaac’i daha aktif ve daha talihsiz bir pozisyonda izleyeceğiz. Zira saldırıya uğrayacak, hafızasını yitirecek, ölümlerden ölüm beğenmek durumunda kalacak. Hem de bu duruma hep aynı kişiler tarafından düşürülecek; Alfa İkizleri. Düştüğü pozisyon ne olursa olsun Allison’ın yanında olmaya devam edeceğini tahmin ediyoruz.

Kira: Japon asıllı annesinin ataları Beacon Hills’te yaşamış Kira, Koreli babasıyla birlikte New York’tan bu küçük kasabaya gelecek. Scott’ın yeteneklerini fartkeden ve okulun öğrencilerinin yaşadıkları hafıza kaybı sıkıntılarını gözlemleyen Kira konu üzerine çalışıp onlara destek olabilecek tek kişi. Beacon Hills Lisesi öğrencilerine yardım ederken Scott’la da aralarında bir yakınlaşma illa ki yaşanacak.

YENİ SEZONUNUN KAMERA ARKASI
1. Derek, aksiyon yükünü bu sezon üstlenecek. Vurdulu kırdılı sahnelerin baş kahramanı Derek’i canlandıran Tyler Hoechlin, “Her zaman sporla ilgilenen bir insandım. Çocukken jimnastik yapardım, ergenlik döneminde çeşitli spor dallarıyla ilgilendim. O nedenle aksiyon sahnelerini seviyorum. Bana işin en eğlenceli kısmı o gibi geliyor” diyor. Metal kablolarla havada asılı kalmak bize pek keyifli görünmüyor, özellikle kurtadama dönüşmek için iki buçuk saat makyaj masasında oturduktan sonra.

2. Zekasıyla tipik kötü kadınlardan ayrılan Lydia, bu sezonda ne gibi özel güçler kazanacak karakteri canlandıran Holland Roden da bilmiyor. “Çekimden bir saat kadar önce senaryo elime geçiyor ve ne olup bittiğini o anda öğreniyorum.”

3. Holland Roden’ın işi çok zor görünmüyor ama dizinin kurtları haftanın altı günü iki saat vücut çalışmak zorunda. Alpha ikizleri Aidan ve Ethan’ın üstsüz sahneleri çekimden hemen önce öğrenmemeleri iyi olmuş. Zira ikizlerden Max Carver, “Aslında ikimiz de fiziksel olarak iyi durumdaydık. Ama çekimlerden üç hafta önce yapımcıların ayarladığı özel bir eğitmenle çalışmaya başladık ve izleyeceğiniz sahneler o eğitmenin sayesinde muhteşem hale geldi.”

4. Dizinin esas oğlanı Tyler Posey, Scott’ı canlandırmak için çok ciddi hazırlık yapmak zorunda. Üstelik Scott’ın sahnelerinin çekimlerinin çoğu gece yapılıyor ve çekimler bazen günlerce sürebiliyor. Bu sezonda Teen Wolf, iki ayrı gemaya bölünmüş bir şekilde 12 + 12, 24 bölümden oluşacak. Yani ekip bu sezon her zamankinin iki katı çalışmak durumunda. Posey’nin yorumu açık ve net, “Hepimiz içten içe biraz daha yorgunluktan ölmüş olacağız.”

5. Yönetmen Russell Mulcahy, Isaac’i canlandıran Daniel Sharman, yapımcı Jeff Davis ve Allison’ı oynayan Crystal Reed çekim molasında poz vermeyi ihmal etmiyor. Tyler Hoechlin, Teen Wolf setinin oldukça keyifli olduğunu söylüyor. “Çok rahat bir set ortamımız var. Ping pong masamız, dart tahtamız gibi çalışmadığımız zamanlarda da kaynaşabileceğimiz ve birlikte eğleneceğimiz oyuncaklarımız var.”

6. Boyd’u canlandıran Sinqua Walls bu sezonda alışılmışın dışında bir görünümle izleyenleri korkutacağını söylüyor. Bu konuda asıl başarının ekibin makyaj departmanına ait olduğunu da ekliyor. “Kullandıkları suni kanda su, mısır şurubu, gıda boyası ve akıcılığı azaltması için un bulunuyor. Yemek tarifi gibi.”