İdil Biret: Hiçbir şey beni durduramazdı

Alperen Ocakları’na üye bir grup tarafından konseri protesto edilen ve afişleri yakılan ünlü piyanist İdil Biret, yaşananlar hakkındaki düşüncelerini NTV’ye anlattı.

12.07.2009 - 19:49

Dünyaca ünlü piyanist İdil Biret'in Topkapı Sarayı'nda verdiği konser öncesi, 50 kişilik bir grubun protestosu gerginlik yaratmıştı. Alperen Ocakları’na üye olduğu öne sürülen grubun eylem gerekçesi, konsere, bir şarap firmasının sponsor olması ve içki ikramıydı.


Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın sert tepki gösterdiği olaylarla ilgili, ünlü piyanist İdil Biret de NTV’ye konuştu.

Böyle bir olayla daha önce karşılaşmadığını belirten Biret, konseri iptal etmeyi düşünmediğini vurguladı ve "hiçbir şey beni durduramazdı" şeklinde konuştu.

Biret, “Benim haberim olmadı aslında. Eşim her şeyi yakından takip ediyordu ve anladığım kadarıyla konserin iptal edilmesi için uğraşılmış. Bu olmayınca böyle bir gösteri yapılmış. Ben hiçbir şeye aldırmadan konserimi verdim. Çok üzülenler ve arkadaş ile dostlar eksik olmasınlar arıyorlar. Basından da ilgi var ve o da çok güzel bir şey” dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...