İdlib'de bir asker şehit

İdlib'de rejim güçlerinin saldırısı sonucu bir askerin şehit olduğu açıklandı. Milli Savunma Bakanlığı, saldırı sonrası 21 rejim hedefinin ateş altına alındığını duyurdu.

Haberler - ntv.com.tr 22.02.2020 - 17:57

İdlib'de bir asker şehit

Suriye'nin İdlib bölgesinde rejim güçleri tarafından atılan bomba sonucu bir asker daha şehit oldu.

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada "Ateşkesi sağlamak üzere İdlib bölgesinde bulunan unsurlarımıza, Rejim tarafından yapılan tank atışları sonucunda, kahraman bir silah arkadaşımız yaralanmış ve hastaneye sevk edildiği sırada maalesef şehit olmuştur" denildi.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

"Şehitlerimizin kanı hiçbir zaman yerde bırakılmamıştır, bundan sonra da bırakılmayacaktır! Hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz.

21 HEDEF ATEŞ ALTINA ALINDI

Alçak saldırı sonrası bölgede tespit edilen 21 rejim hedefi derhal ateş destek vasıtalarımızla yoğun şekilde ateş altına alınarak gerekli karşılık verilmiş ve hedefler tahrip edilmiştir. Gelişmeler takip edilmekte ve gerekli tedbirler alınmaktadır.

Konuyla ilgili Gaziantep Valiliği'nden yapılan açıklamada ise şunlar kaydedildi:

"Suriye'nin İdlib bölgesinde rejim güçleri tarafından atılan bomba sonucu hemşehrimiz Tank. Söz. Er. Mecit Demir şehit olmuştur. Şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine sabır ve başsağlığı diliyoruz. Milletimizin başı sağ olsun."

Sayfa Yükleniyor...