Kağıthane Nurtepe'de terör örgütü yandaşları İETT otobüsüne molotoflu saldırı düzenledi. Otobüste bulunan yolcular facianın eşiğinden dönerken, polis çevrede geniş güvenlik önlemi alarak, zanlılarla ilgili çalışma başlattı.

Sokullu caddesi üzerinde akşam saatlerinde maskeli bir grup terör örgütü yandaşı, İETT otobüsünün önünü keserek molotoflu saldırı düzenledi.

Otobüse üç ayrı noktadan saldırı düzenleyen terör örgütü yandaşları, otobüsün içerisindeki yolculara da korku dolu dakikalar yaşattı.

Olay sırasında yolculardan Mehmet Tuzcu isimli bir şahıs da gruba müdahale ederken, Mehmet Tuzcu şahıslar tarafından yere yıkılarak etkisiz hale getirildi. Hem iç kısmından hem de yanlarından alev alan belediye otobüsündeki yangına, olay yerinde yangın tüpleri ile müdahale edildi.

Güzeltepe-Eminönü hattında çalışan belediye otobüsü olayın ardından Hilaltepe Hareket Amirliğine çekilerek polis tarafından incelemeye alındı. Öte yandan olayla birlikte Nurtepe'ye çok sayıda polis ekibi sevk edilerek güvenlik önlemleri artırıldı.