İflas edince benzin istasyonunu bastı

İstanbul’un Bağcılar ilçesinde iflas ettiği gerekçesiyle bir akaryakıt istasyonunu basan bir kişi, kasa görevlisini rehin aldı. Zanlı, polisin ikna çabaları sonucu teslim oldu.

19.04.2012 - 09:35

İflas edince benzin istasyonunu bastı

Bağcılar ilçesi Mahmutbey Yolu Kirazlı mevkiinde bulunan akaryakıt istasyonuna bir otomobille gelen Orhan Deniz, müşteri gibi davranarak market bölümüne girdi.

Bir süre market görevlisiyle sohbet eden Deniz, daha sonra üzerinde bulunan ruhsatsız tabancayı başına dayadığı görevliyi rehin aldı.

Dizlerinin üzerine çöktürdüğü görevliden kasadaki paraları isteyen Deniz, iflas ettiği için paraya ihtiyacı olduğunu söyledi.

Akaryakıt istasyonundaki diğer çalışanların olayı fark ederek haber vermesi üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi.

Polisler çelik yelek giydikten sonra uzun namlulu silahları ve tabancalarıyla istasyonun çevresini kuşattı.

Market bölümüne girerek saldırgan ile diyalog kurmayı başaran polisler, Deniz'i uzun uğraşlar sonucu ikna ederek tabancayla birlikte teslim aldı.

‘PATRONLAR İŞÇİSİNE SAHİP ÇIKSIN’
Deniz, daha sonra Bağcılar İlçe Emniyet Müdürlüğü 100. Yıl Kemalpaşa Polis Merkezi'ne götürüldü.

Deniz, ekip otosuna bindirilirken ''Patronlar işçisine sahip çıksın'' diye bağırdı.

Orhan Deniz’in evli ve iki çocuğunun bulunduğu öğrenildi.

İSTASYON GÖREVLİSİ: ŞAKA SANDIK
İstasyon görevlilerinden Mehmet Üstün, ''Şahıs içeri girmeden önce 'Başınıza silah dayayacağım' dedi. Şaka yaptığını sandık. Arkadaşımı dizlerinin üzerine çökertmiş ve başına silah dayamış vaziyette görünce durumu polise bildirdim'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...