Bülent Arınç: İhanet içinde olanları asla affetmeyeceğiz

Başbakan Yardımcısı Arınç, "Kendilerine her türlü imkanı bahşeden AK Parti iktidarına karşı ihanet içinde olanları asla affetmeyeceğiz. Bunların tek tek hesabını soracağız" dedi.

Anadolu Ajansı 10.01.2015 - 15:48

Bülent Arınç: İhanet içinde olanları asla affetmeyeceğiz

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, 2001'den 15 ay sonra seçimlere giderken ağlamadıklarını, şikayet etmediklerini, sızlanmadıklarını belirterek, "Bu yüzde 10 baraj da nereden çıktı, bunu benim için mi koydunuz' demedik. Hamdolsun her seçimden başarıyla çıktık, alnımız açık başımız dik. Aralıksız iktidardayız" dedi. 

Arınç, Atatürk Spor Salonu'nda düzenlenen AK Parti Bursa 5. Olağan İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun çok yorulduğunu, doktorların duruma el koyduğunu ve en azından 2 günlük kesin istirahati tavsiye ettiklerini, bu nedenle kongreye katılamadığını belirtti. 

Davutoğlu'nun üzülerek, sıkılarak izin istediğini dile getiren Arınç, "Elbette Sayın Başbakanımızın sağlığı hepimiz için çok kıymetli. Ona Allah'tan acil şifalar diliyorum ve çok sevdiği Bursa'mızdan, ismini koyduğu 'ulu şehir'den hepinizin ve tüm Bursa'nın sağlık ve afiyet dileklerini, selam ve sevgilerini Sayın Başbakanımıza sunmak istiyorum. Hastalık engel oldu ama inşallah en kısa zamanda Sayın Başbakanımızın Bursa'ya yapacakları üçüncü ziyareti büyük bir özlemle bekleyeceğiz" diye konuştu. 

"BAŞKA PARTİLERİN HALİ ÇOK KÖTÜ"

Arınç, kongrelerin bir muhasebe, gözden geçirme olduğunu, başarıları anlatıp geleceğe ümitle bakmak için bir imkan verdiğini ifade ederek, şöyle devam etti: 

"Ne mutlu ki Allah bize başarılarımızı konuşmaya imkan verdi. Başka partilerin hali çok kötü, ne konuşacaklar neyi anlatacaklar? Hangi başarılarından söz edecekler? Geleceğe ait hangi hedefleri bize söyleyecekler? Onların işi çok zor ama bizim işimiz kolay, hep başarı öyküsünü anlatıyoruz, hep zaferlerden bahsediyoruz ve şimdi durduğumuz yerde de durmuyoruz. 2023'ü konuşuyoruz, 2053'ü konuşuyoruz, 2071'i konuşuyoruz, hedefimiz çok büyük, idealimiz çok yüksek ve hamdolsun ufuklar ötesine hedef koymuş bir siyasal partinin temsilcileriyiz. 13 yıl öncesine bakıyoruz başarı, 5 yıl öncesi başarı, bugün başarı, 5 ay sonrası Allah'ın izniyle çok daha büyük bir başarı olacak. Allah'ın gücü, kudreti, imkanı inşallah bu güzel topluluğun üzerinde oldukça zaferden zafere koşacağız ve Türkiye her seçimde en büyük zafer müjdesini Bursa'dan alacak Allah'ın izniyle."

"HER SEÇİMDEN BAŞARIYLA ÇIKTIK"

Arınç, 14 Ağustos 2001'de kurulan AK Parti'nin bugün 13'üncü yılını bitirdiğini hatırlatarak, "Hamdolsun her seçimden başarıyla çıktık, alnımız açık başımız dik. Aralıksız iktidardayız. Sayın Cumhurbaşkanımız 12 yıl fiilen Başbakanlık yaparak halkın bizzat kendi oylarıyla seçtiği bir Cumhurbaşkanı oldu ve halkımızın takdirleriyle Türkiye'nin ilk halk tarafından seçilen Cumhurbaşkanı oldu" ifadelerini kullandı. 

Arınç, bir sene öncesine kadar her konuda yardım ve destekte bulundukları hatta bir arada olduklarını zannettikleri bazı kişilerin, hükümeti devirmek için el ele verip darbe yapmaya çalıştığını belirterek, "İsterse adı paralel olsun, isterse başka bir odak olsun, hepsiyle mücadelemizi büyük bir kararlılıkla sürdüreceğiz. Hiçbir endişe, hiçbir korku, hiçbir tereddüt yaşamayın" dedi.

"HESABINI TEK TEK SORACAĞIZ"

Ayrımcılığı kaldırdıklarını vurgulayan Arınç, attıkları her adımın, yaptıkları her işin ve söyledikleri her sözün hesabını da şerefle vererek milletin önüne çıktıklarını dile getirdi.

Arınç, öte yandan hiç ümit etmedikleri, tahmin etmedikleri başka bir ihanetle karşılaştıklarına dikkati çekerek, şöyle konuştu:

"Bir sene öncesine kadar kendilerine her konuda yardım ve destek yaptığımız insanlar, hatta bizlerle birlikte olduğunu zannettiğimiz birileri, hepsini kastetmiyorum ama bu hükümeti devirmek için birileriyle el ele verip darbe yapmak için çalıştılar. 30 Mart seçimlerini etkilemek istediler, cumhurbaşkanlığı seçimini etkilemek istediler. Şimdi de güçleri yeterse haziran seçimlerine kadar bu hükümeti gizli-açık ittifaklarla devirmek istiyorlar. Bu devletin içinde, bu devletin yapısına paralel başka bir yapıya hiçbir hükümet müsaade edemez. Biz de müsaade etmeyeceğiz. Yüzümüze gülerek arkamızdan bu devleti ele geçirmek için çalışan, kendilerine her türlü imkanı bahşeden AK Parti iktidarına karşı ihanet içinde olanları asla affetmeyeceğiz. Bunların tek tek hesabını soracağız. Elbette bunları yapanlardan, planlayanlardan, gizli şer odaklarıyla iş birliği yapanlardan bahsediyorum. Yoksa mücadele hiçbir zaman bu işin içinde olmamış kişilere, gruplara yönelik değildir. Partimizin adı 'adalet'tir. Adaletten ve haktan ayrılmayacağız, hukuku temel prensip yapacağız, yargının önüne, idari kararlarla alacağımız bütün kararlara şer odaklarını koyacağız. İsterse adı paralel olsun, isterse başka bir odak olsun, hepsiyle mücadelemizi büyük bir kararlılıkla sürdüreceğiz. Hiçbir endişe, hiçbir korku, hiçbir tereddüt yaşamayın. Bu hükümet ayakta kaldıysa bu mücadeleyi yaptığı içindir. Bundan sonra da yapacaktır ve haziran seçimlerini, göreceksiniz bir büyük başarıyla tamamlayacağız."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...