İhbar mektubundaki 5 asker adliyeye çağrıldı

Ergenekon soruşturmasını yürüten İstanbul Cumhuriyet Savcıları, İrtica ile Mücadele Eylem Planı'nın bazı belgelerini imha ettikleri öne sürülen 5 askeri adliyeye davet etti.

NTV Haber 26.10.2009 - 19:19

İfadeye çağırılan subayların adları İrtica ile Mücadele Eylem Planı’nın aslını savcılığa gönderen subayın mektubunda geçiyor.

2 Albay, 2 Üsteğmen ve bir Başçavuş’un hafta içinde savcılıkta ifade vermeleri bekleniyor. Emekli Üsteğmen Serdar Öztürk'ün bürosunda haziran ayında yapılan aramada İrtica ile Mücadele Planı adlı belgenin ele geçirildiği iddia edilmişti.

Belgede imzası bulunduğu öne sürülen Deniz Piyade Albay Dursun Çiçek, örgüt üyeliği suçlaması ile tutuklanmış ancak ertesi gün yapılan itiraz üzerine serbest bırakılmıştı. Belgenin orjinal olmadığının anlaşılması üzerine Genelkurmay Başkanlığı, bu belgeyi üretenler, sızdıranlar ve yayımlayanlar hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı, 7 Ağustos 2009 tarihinde dosyayı yetkili olan Ankara Cumhuriyet Savcılığı’na göndermişti. Bu soruşturma da halen sürüyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...