İhlas Holding CEO’su Cahit Paksoy’a tahliye

FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan İhlas Holding eski Üst Yöneticisi Cahit Paksoy, tahliye edildi.

Anadolu Ajansı 15.11.2016 - 12:25 | Son Güncelleme : 15.11.2016 - 12:27

İhlas Holding CEO’su Cahit Paksoy’a tahliye

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında tutuklanan İhlas Holding eski Üst Yöneticisi Cahit Paksoy’un avukatı tutukluluğa itirazda bulundu.

İtirazı değerlendiren Anadolu Sulh Ceza Hakimliği, 11 Kasım'da verdiği kararında, tutuklu şüpheli Paksoy aleyhine değerlendirilebilecek somut hiçbir delil bulunmadığı, tutuklamanın tedbir niteliğinde olduğu, tutukluluğun devam etmesi halinde ileride telafisi imkansız zararların hasıl olabileceği, verilmesi muhtemel ceza ve suç vasfının değişme ihtimali bulunduğu gibi gerekçelerle tahliye talebinin kabulüne hükmetti.

Şüphelinin başka bir suçtan tutuklu veya hükümlü değilse derhal serbest bırakılmasına karar veren hakimlik, Paksoy'un yurtdışına çıkışının yasaklanmasına ve haftada iki gün en yakın polis amirliğine düzenli olarak başvurmak şeklinde adli kontrol uygulanmasına hükmetti.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca FETÖ/PDY finansal destek sağladığı iddiasıyla Akfa Holding ve 44 alt şirketine yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, 120 şüpheli hakkında gözaltı kararı alınmış, bu şüphelilerden 102'si yakalanmıştı.

Şüphelilerden aralarında Akfa Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Aktaş, İhlas Holding eski Üst Yöneticisi Cahit Paksoy ile Fi Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan'ın da bulunduğu 39 şüpheli tutuklanmıştı.

Sayfa Yükleniyor...