İhmal mi kader mi?

Hastanede öldü denilerek ailesine teslim edilen bebeğin yaşadığı anlaşıldı. Ancak 2 saat boyunca önce hasta bezine sarılı halde, sonra da kutuda kalan bebek hayatını kaybetti.

NTV Haber 30.05.2009 - 18:46

Balıkesir Doğumevi'ne kaldırılan hatice bölme, ikizlerden birini doğum sırasında kaybetti. Diğer bebek ise 500 gram doğdu.

Yaşama şansı düşük olan bebek küvöze konuldu. Anne, taburcu edildi. Ancak bir kaç saat sonra hastaneden gelen bir telefonla aileye ikinci bebeğin de öldüğü bildirildi.

Baba Hüseyin Bölme ölüm kağıdıyla birlikte bebeğini teslim aldı. Bebek ikizinin yanında hazırlanan mezarından önce annesinin son bir defa görmesi için eve götürüldü.

Anne Hatice Bölme, bebeği gördüğü anı şöyle anlattı: “Eşim ‘sanki bebek yaşıyor gibi’ dedi. Ben ağladığım için anlamadım. Yengem ‘nefes alıyor’ dedi, eşim hastaneye götürdü.”

Hastane bebeği aileye hasta bezine sararak teslim etmiş, baba ise onu bir kutuya koymuştu. Bu şekilde tam 2.5 saat geçirmişti bebek.

Ancak yaşadığı anlaşılınca bebek, önce Balıkesir'deki bir özel hastaneye kaldırıldı. Daha sonra Bursa'da özel bir hastaneye sevk edilen bebek, kurtarılamadı.

Bebek, Balıkesir Doğumevi’nde "öldü" denilmesinden sonra sonra 9 saat hayatta kalmıştı.

Bölme çifti, şimdi hastaneden şikayetçi olacak.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın talimatıyla, bakanlığa bağlı Teftiş Kurulu olayla ilgili soruşturma başlattı.

Bebek toprağa verildi; çocuk hastalıkları uzmanı iki doktor, görevinden uzaklaştırıldı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...