İhmalden mi dizanteriden mi öldü?

İstanbul Esenyurt'tan ilköğretim üçüncü sınıf öğrencisi Tuğçe Aktemur'un, halk arasında  ‘kanlı ishal’ olarak bilinen dizanteri nedeniyle öldüğü iddia edildi. Tuğçe'nin ailesi ise, olayda doktorların ihmali bulunduğunu öne sürdü.

NTV Haber 14.05.2009 - 22:35

İstanbul Esenyurt Fatih Mahallesi’nde oturan Aktemur ailesi, 10 yaşındaki kızları Tuğçe Aktemur'un ölümüyle sarsıldı.

Salı günü mide bulantısı ve karın ağırısı nedeniyle Esenyurt Devlet Hastanesi’ne kaldırılan ve bir günlük tedavinin ardından özel bir hastaneye sevkedilen Tuğçe Aktemur, çarşamba sabahı yaşamını yitirdi.

Ailesine ölüm gerekçesi dizanteri olarak açıklanırken, baba Akın Aktemur, olayda ihmal olduğunu iddia etti. Aktemur, “Çapa veya Cerrahpaşa’ya götürmek istedim ama ‘gerek yok’ dedlier. Kızımın gece kan değerleri yüksek çıkmış ama hastanede çocuk doktoru yoktu. ‘Zehirli ishal’ dediler, ‘kanına karışmış ve kaybettik’ dediler. Ne olursa olsun işin peşini bırakmayacağım” dedi.

Esenyurt İlköğretim Okulu 3. sınıf öğrencisi Tuğçe Aktemur'un, ailevi akdeniz ateşi hastalığının bulunduğu kaydedildi.

İl Sağlık Müdürlüğü, Tuğçe Aktemur'un ölümüyle ilgili inceleme başlatırken, müdürlüğkten NTV'ye yapılan açıklamada, bölgedeki sağlık kuruluşlarına yapılan ishal başvurularının incelendiği ve normal seyrin üzerinde bir durumun bulunmadığı ifade edildi.

Açıklamada, Esenyurt bölgesi su numunelerinde de herhangi bir bakteriyolojik kirlenmenin bulunmadığı belirtildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...