NTV

İhraç edilen 55 hakim ve savcı için gözaltı kararı

NTV Haber

Türkiye
Arşiv

İstanbul'da FETÖ soruşturmasında meslekten ihraç edilen 55 hakim ve savcı hakkında gözaltı kararı verildi, 26'sı yakalandı. Hakkında yakalama kararı olan isimler arasında, metrobüste şort giydiği için hemşireye tekme atan saldırganı ilk duruşmada serbest bırakan hakim de var.

İlişkili Haberler

Fethullahçı Terör Örgütü soruşturmasında, meslekten ihraç edilen 55 hakim ve savcı hakkında gözaltı kararı çıktı, suçlama silahlı terör örgütüne üye olmak. Soruşturmayı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı yürütüyor.

Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nün düzenlediği operasyonda, 26 şüpheli yakalandı, diğer isimler ise aranıyor. Haklarında arama ve el koyma karari çıkarılan şüphelilerin evlerinde de arama yapıldı.

Metrobüste geçtiğimiz yıl şort giydiği gerekçesiyle hemşire Ayşegül Terzi'ye saldıran abdullah Çakıroğlu'nu ilk duruşmada serbest bırakan hakim İbrahim Uyanık da şüpheliler arasında. Meslekten ihraç edilen İbrahim Uyanık hakkında gözaltı kararı var. Gözaltında olan şüpheliler adliye nezarethanesinde tutuluyor.

55 şüphelinin, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nun FETÖ soruşturması kapsamında ihraç ettiği 202 hakim ve savcı arasinda olduğu öğrenildi.

ETİKETLER