İhsan Özkes'in sözlerine CHP'den sert tepki

CHP’den istifa eden emekli müftü İhsan Özkes, dün Cumhurbaşkanlığı Sarayı’ndaki 30 Ağustos Resepsiyonu'na katıldı. Özkes'in resepsiyon sonrası attığı tweetler ise büyük yankı yarattı. Özkes, 'Hazreti Muhammed yaşasaydı, Saray’a kesinlikle girerdi' dedi. Eski partisinden bu açıklamalara tepki var.

Haberler - NTV Haber 31.08.2015 - 20:50

İhsan Özkes'in sözlerine CHP'den sert tepki

İstanbul milletvekili İhsan Özkes'in Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda düzenlenen 30 Ağustos Resepsiyonu'na katılması, yeni bir tartışmaya yol açtı.

Özkes, resepsiyonun ardından sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan, "Hz. Muhammed bugün yaşıyor olsa saraya girer mi, bu akşam orada hissetim ki kesinlikle girerdi, çünkü orada sünnetten emareler çok." mesajını paylaştı.

Özkes'in bu paylaşımı, sosyal medyada büyük yankı uyandırdı.

Eleştiriler üzerine yeni bir tweet atan Özkes, "Benim CHP'de iken söylediklerimi bırakın, ben artık vallahi de billahi de 'CHP'li İhsan Özkes' değilim" dedi...

Bu açıklamaya, CHP'den sert tepki geldi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, "2 gün önce söyledikleri ile 2 gün sonra söyledikleri arasında bu kadar zıt farklılıklar olması için demek ki Saray'ın kapasıdan adım atması gerekiyormuş" dedi.

CHP Milletvekili Aylin Nazlıaka, "Ben kendisinin akıl tutulması yaşadığını düşünüyorum. Kendisi açısından çok acz içinde olduğnunu göstergesi. Allah yardımcısı olsun" dedi.

Sayfa Yükleniyor...