İhsanoğlu: Sabıka kaydım yok, tertemiz

Muhalefetin cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, adliyeden sabıka kaydını aldı. İhsanoğlu, gazetecilerin “Sabıkanız var mı?” sorusuna “Allah’a şükür tertemiz” diye yanıt verdi.

23.06.2014 - 11:34

İhsanoğlu: Sabıka kaydım yok, tertemiz

Çağlayanyn'daki İstanbul Adalet Sarayı'na gelen İhsanoğlu, vatandaşların kullandığı C kapısından binaya girerek Adli Sicil Bürosu'na gitti.

İhsanoğlu, burada adli sicil kaydını aldıktan sonra görevli memurlarla tokalaştı.

Çıkışta gazetecilere açıklama yapan İhsanoğlu, "Bizzat kanundaki hükme göre şahısların kendilerinin alması lazım. Vekalet yolları da var ama ben kendim gelip almak istedim. İşte gördüğünüz gibi iki dakikada sağolsunlar verdiler. Demek ki endişe edecek bir şey yok" diye konuştu.

İhsanoğlu, ''Adliye personeli sizi hoş karşıladı, nasıl buldunuz?" sorusuna, "Çok sevindim. Allah'a şükür gittiğimiz her yerde herkes çok hoş bir şekilde karşılıyor. Müspet ince ifadelerle, hayırhah düşüncelerle iyi temennilerini ifade ediyorlar. Bu da beni mutlu ediyor'' cevabını verdi.

Seçim yarışının çok medeni ve çok seviyeli bir şekilde başlayacağından emin olduğunu belirten İhsanoğlu, "Kararı milletimiz verecektir. Milletimiz her zamanki gibi en doğru, en hayırlı kararı verme hususunda büyük tecrübeye sahiptir. Bu konuda da milletimiz bu tecrübesini, bu birikimini gösterecektir" dedi.

Muhalefetin Köşk adayı İhsanoğlu, "Sabıkanız var mı?" şeklindeki soruya esprili bir şekilde yanıt verdi.

Ekmeleddin İhsanoğlu, “"Çok, neler yok... Allah’a şükür tertemiz” diye konuştu.

İhsanoğlu, bir soru üzerine kampanyasına memleketi Yozgat’tan başlayacağını da ifade etti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...