İki amiral 'fuhuş çetesi' mağduru

Deniz Kuvvetleri içinde fuhuş çetesi iddiasıyla ilgili soruşturma kapsamına 2 amiral “mağdur” sıfatıyla ifade verdi. Kendisine şantaj yapılmadığını söyleyen Tuğamiral Türker Ertürk, “Onurum için istifa ettim” dedi.

Haberler 25.08.2010 - 10:09

İki amiral 'fuhuş çetesi' mağduru

Tümamiral Mücahit Şişoğlu ve Tüğamiral Türker Ertürk, fuhuşa aracılık ettikleri, bu şekilde elde ettikleri bilgiler ve kaydettikleri görüntülerle bazı bürokratlar ile askerlere şantaj yapmayı amaçladıkları öne sürülen kişilere ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında ifade vermek için bugün Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’ne geldi.

Adliyeye gelen ilk gelen Tümamiral Mücahit Şişoğlu, Cumhuriyet Savcısı Fikret Seçen tarafından “müşteki” yani mağdur sıfatıyla ifade verdi.

Tümamiral Şişoğlu, adliyeden ayrılırken gazetecilerin sorularını yanıtsız bıraktı.

ERTÜRK: ŞANTAJ YOK, ONURUMLA GİTTİM
Tümamiral Şişoğlu’nun ardından adliyeye gelen Tuğamiral Türker Ertürk’in de “müşteki” sıfatıyla bilgisine başvuruldu.

Tuğamiral Ertürk, adliye çıkışında gazetecilerin soruları üzerine, kendisine şantaj yapılmadığını, ancak şikayetçi olduğunu söyledi.

Ertürk, ''Müşteki olarak ifade verdim. Her şeyi savcı beye anlattık. Biz onurumuz için, ideallerimiz için istifa ettik. Askerlik mesleğinden ayrılmak üzereyiz'' dedi.

İÇ ÇAMAŞIRI ALBAYIN EVİNDE
Soruşturma kapsamında aralarında kadın subayların da olduğu 100’e yakın asker, daha önce Merkez Komutanlığı’nda ifade vermişti.

Soruşturmayı yürüten Savcı Fikret Seçen, 3'ü Ankara'da 2'si İstanbul'da, 5 amirali de mağdur sıfatıyla ifadeye çağırmıştı.

Şişoğlu'nun iç çamaşırının bir albayın evinde bulunduğu ve şantaj için kullanılmak istendiği ileri sürülmüştü.

Sayfa Yükleniyor...