İki asker dersane bastı

Muğla'da çalıştığı dershaneden ayrıldıktan sonra parasını alamadığını iddia eden kadın öğretmenin 2 asker yakınının, dershaneyi bastığı iddia edildi.

Anadolu Ajansı 11.02.2010 - 18:09

Muğla'nın Fethiye ilçesinde bir dershanede psikoloji öğretmeni olarak çalıştıktan sonra ücret anlaşmazlığı yüzünden ocak ayının son haftasında işten ayrılan A.Ö, alacağı olduğu iddia edilen paranın ödenmemesi üzerine Fethiye'ye izinli gelen Diyarbakır'da görev yapan ağabeyi astsubay M.Ö. ve Eskişehir'de üsteğmen olan nişanlısı S.Ç.'ye durumu anlattı.

Bunun üzerine astsubay M.Ö. ile üsteğmen S.Ç, dün dershaneye giderek, dershane sahibi A.K. ve öğretmenler V.C, C.Y. ve Ş.K. ile tartıştı. Durumu polise bildiren dershane sahibi A.K, bu kişilerden şikayetçi oldu.

S.Ç. ve M.Ö., Fethiye Merkez Jandarma Komutanlığı'na bağlı yetkililer tarafından götürülürken, öğretmen A.Ö. ile dershane sahibi ve diğer öğretmenler Günlükbaşı Polis Merkezi'ne giderek bu kişiler hakkında şikayette bulundu.

Dershane sahibi A.K, biri bayan öğretmen olmak üzere dün saat 17.00 sıralarında 3 kişinin dershaneye geldiğini ve kendilerine saldırdıklarını iddia etti.

Fethiye Kaymakamı Mehmet Ali Karatekeli ise askeri yetkililerden aldığı bilgiye göre, 2 asker ile dershane yetkilileri arasında tartışma yaşandığını söyledi.

Karatekeli, ''Bana verilen bilgiye göre 2 askerin de üzerlerinde silah yokmuş. Dershanede daha önce çalışan bir kişinin parasını alamadığı iddiası üzerine tartışma çıkmış'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...