İki Burcun Sınırında Doğdum

Doğduğumuz an Güneş’in bulunduğu burç derecesinin burcumuzu ifade ettiğini biliyoruz. Ancak bazılarımız öyle bir zamanda doğar ki, güneş gökyüzünde burç değiştirmek üzeredir.

07.03.2009 - 22:05

İki Burcun Sınırında Doğdum

İki burç sınırında doğduğunuzu biliyorsanız, mutlaka güneşinizin bulunduğu burç derecenizin bir sonraki burcun başlangıç derecesinde olduğunuzu da biliyorsunuz demektir. Astrolojik olarak burçlarımızı ifade eden tanımlamalar elbette matematiksel temellere dayanıyor. Doğduğumuz an Güneş’in bulunduğu burç derecesinin burcumuzu ifade ettiğini biliyoruz. Ancak bazılarımız öyle bir zamanda doğar ki, güneş gökyüzünde burç değiştirmek üzeredir. Bu durumda bir burcun bitişinde iken, aynı zaman diğer burcun başlangıcında olarak onunla ilgili bazı etkileri de almış olursunuz.

Bir haritada bunu görmek bir Astrolog için kolaydır. Ancak burcunu basitçe merak eden biri için bazı kaynaklar eksik bilgi nedeni ile yanlış açıklamalar yapmaktadır. Her burç bir ayın 21’ inde bitmez. Bazı burçların göksel olarak kapladıkları alanlar, diğer burçlara küçük veya büyük olabilir. Bir de takvim sorunumuz var elbette. Şu anda ne kadar elimizden geleni yapmış olsak da, takvimimiz göksel döngüler ile eş zamanlı gitmemektedir. Güneş her yıl, takvimimizdeki bir sapma nedeni ile, aynı gün, aynı dereceye gelmez. Hatta Astrologyanalyst’i kullanan okuyucular bilirler ki, onlara doğum günü kutlamaları bazen erken, bazen geç gelir.

Takvimsel fark gibi görünen bu gerçeklik esasen, göksel olarak oluşmakta olan bir olayın, takvimimiz tarafından doğru yansıtılamamasından kaynaklanır. Takvime bakarak bir ayın 21 ‘ i ya da 23 ‘ ü ile yakınlarında doğdu iseniz burcunuzdan emin olamayabilirsiniz. Ancak güvenilir bir kaynaktan sizin doğduğunuz yıl hangi burçta olduğunuzu öğrenebilirsiniz. Bunun için size güvenilir bir kaynak hazırladığımızdan dolayı içimiz rahat. Size sadece güneş burcunuzu değil, doğduğunuz yılın yaz saati uygulamaları nedeni ile değişecek daha pek çok şey için, hem ay, hem yükselen burcunuzu öğrenebilmek adına Astrologyanalyst’i ziyaret edebilir ve küçük bir üyelik ile ücretsiz olarak Güneş, Ay ve Yükselen burcunuzu öğrenebilirsiniz. Merak edenler için hemen altlarında açıklamaları da bulmanız mümkün.

Eğer emin olmadığınız bir doğum saatiniz var ise, son derece yaklaşık bir zaman girerek bilgi alabilirsiniz. Bu durumda yükselen burcunuzda bir şaşma olabilir. Ancak bunu bir Astrolog ile karşılıklı çalışmanız sırasında öğrenebilirsiniz.
oguzhan.ceyhan@astrologyanalyst.com

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...