İki canlı bomba yakalandı

Terör örgütü DAEŞ'e yönelik operasyonda gözaltına alınan 7 şüpheliden, örgütün canlı bomba listesinde yer aldığı ileri sürülen 2'si tutuklandı.

Anadolu Ajansı 22.11.2016 - 19:05 | Son Güncelleme : 22.11.2016 - 19:56

İki canlı bomba yakalandı
Arşiv

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin DAEŞ'e yönelik 3 adrese düzenlediği eş zamanlı operasyonda, Azeri uyruklu R. I. ile O.M, Özbek uyruklu B.M, T.H, N.İ ve A.B. ile Tacik uyruklu B.M. gözaltına alındı. 

Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda, örgütsel doküman ve dijital malzeme ele geçirildi. 

Polis ekiplerinin araştırmasında, şüphelilerden "Bunyod" kod adlı 26 yaşındaki Tacik uyruklu B.M. ve "Zübeyr" kod adlı 23 yaşındaki Özbek uyruklu A.B'nin örgütün "canlı bomba eylemi yapacaklar" listesinde bulunduğu ve örgütsel eğitim için Suriye'ye geçmeye çalıştıkları yönünde bulgulara ulaşıldı. 

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden B.M. ve A.B. tutuklandı. Diğer 5 şüphelinin ise adli kontrol tedbirleri uygulanarak serbest bırakılmasına karar verildi. 

Öte yandan, başka bir operasyon kapsamında terör örgütü DAEŞ'le ilişkileri bulunduğu iddiasıyla gözaltına alınan 36 kişinin emniyetteki işlemlerinin ardından sınır dışı edileceği öğrenildi. 

Sayfa Yükleniyor...