İki cinsel taciz, tek mağdur

Trabzon'da mahkeme, cinsel istismara uğrayan 9-10 yaşlarındaki iki çocuktan birinin ruh sağlığının bozulmadığına hükmederek cezada indirim yaptı.

Haberler - Anadolu Ajansı 21.12.2011 - 15:57

İki cinsel taciz, tek mağdur

Bir çocuk yuvasında kalan ilköğretim okulu öğrencisi 2 kız çocuğuna para verip kandırarak cinsel istismarda bulunduğu ve cinsel içerikli görüntüler izlettiği gerekçesiyle yargılanan sanık, 16 yıl 3 ay hapse çarptırıldı. Ancak ceza verilirken iki çocuğun mağduriyetine yönelik mütaala şaşkınlık yarattı.

Trabzon 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada esas hakkındaki mütalaasını açıklayan Cumhuriyet savcısı, olay tarihinde 9-10 yaşlarında olan ilköğretim öğrencileri kız çocukları R.O. ile G.G'nin bir çocuk yuvasında kaldıkları ve zaman zaman para istemek için sanık H.Ç'nin işlettiği ikinci el eşya alım satımı yapılan dükkana gittiklerini anlattı.

Bu sırada sanığın her iki çocuğa cinsel istismarda bulunduğunu, ayrıca cinsel içerikli görüntüler izlettiğini ve olayda R.O'nun ruh sağlının bozulmadığını, G.G'nin ise bozulduğunu belirterek, bu hususların dikkate alınarak, sanığın cezalandırılmasını istedi.

Kararını açıklayan mahkeme heyeti de sanık H.Ç'ye mağdur G.G'ye yönelik cinsel istismarı yüzünden G.G'nin ruh sağlığının bozulmasını da dikkate alarak 13 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası, ruh sağlığı bozulmadığı belirtilen R.O'ya cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle de 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası verdi.

Sayfa Yükleniyor...