Senaristliğini ve yönetmenliğini Selim Evci’nin yaptığı "İki Çizgi" vizyona girdi. Filmin başrollerini Gülçin Santırcıoğlu ve Kaan Keskin paylaşıyor.

Filmde, iş kadını olan Selin, kendisinden yaşça küçük fotoğrafçı sevgilisi Mert ile birlikte yaşamaktadır. Yaz dönemidir ve çift arabalarıyla güneye doğru yola çıkar.

Selin ve Mert, birbirinin aynısı günlerin ardından çıktıkları bu yolculukta, şehirden uzaklaştıkça, farkında olmadıkları bir şekilde ilişkileri ile oynamaya başlarlar.

www.ikicizgi.com
www.evcifilm.com


Yazan ve Yöneten: Selim Evci
Yapım Şirketi: Evci Film Prodüksiyon Ltd. Şti.
Yapım Tarihi: Temmuz 2008
Tür: Drama
Yapıldığı Ülke: Türkiye
Orijinal Dil: Türkçe
Altyazı: İngilizce, İtalyanca
Süre: 97 dk.
Görüntü Yönetmeni: Meryem Yavuz
Ses: İsmail Karadaş
Kurgu: Selim Evci
Müzik: Samet Evci - Frapan
Oyuncular: Gülçin Santırcıoğlu, Kaan Keskin, Perihan Kurtoğlu, Mehmet Aslan, Yakup Yavru, Özgül Koşar, Zeynep Aydın...

YÖNETMEN HAKKINDA
Selim Evci 1975 yılında İstanbul’da doğdu. Maltepe Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde lisans, Beykent Üniversitesi'nde lisansüstü eğitimini sinema bölümlerinde tamamladı. 2002 yılında halen devam eden İFSAK Kısa Film Atölyesi'ni oluşturdu. İFSAK yönetim kurulu üyesi ve Sinema Birim Sorumlusu görevlerini aldı. “Kırmızıyı Arayan Adam” ve “Duvarın Arkası” adlı iki belgeselin yapımcı-yönetmenliğini üstlendi. 2006 yılında (EFP) Evci Film Prodüksiyon'u kurdu. 2008’de, 65.Venedik Film Festivali’nde dünya prömiyerini yapan ilk uzun metraj filmi “İki Çizgi”nin yönetmenliğini, yapımcılığını, senaristliğini yaptı ve kurgusunu gerçekleştirdi. Akbank Kısa Film Festivali’nin yönetmenliğini yapmakta ve IFSAK, Maltepe ve Beykent Üniversitesi’nde kısa film üzerine dersler vermektedir.

Filmografi
Kısa Filmler ve Belgeseller

Sen Ya Da Hayalin - 2000 (Kurmaca) - 17’
Duvarın Arkası - 2001 (Belgesel) - 12’
Kırmızıyı Arayan Adam - 2001 (Belgesel) - 23’
İyi Günler - 2002 (Kurmaca) - 8’

Uzun metraj film
İki Çizgi - 2008 (Drama) - 97’