İki çocuk caminin musluklarını çaldı

Aksaray’da bir caminin şadırvanına giren 2 çocuk, 8 ayrı çeşmenin musluğunu yerinden sökerek kayıplara karıştı. Çocukların muslukları sökme anı güvenlik kameralarına yansıdı.

İHA 06.06.2016 - 07:12 | Son Güncelleme : 06.06.2016 - 07:13

İki çocuk caminin musluklarını çaldı

Aksaray’daki Fatih Camii’nin şadırvanına, dün akşam saatlerinde 2 çocuk geldi.

Şadırvanda bulunan tuvalet ve abdesthanenin musluklarını sökmek isteyen çocuklar zaman zaman etrafı kolaçan etti.

Bir süre muslukları sökemeyince çocuklardan birisi eline aldığı taşla musluğa vurarak sökmeyi başardı. Tüm muslukları taşla söken iki çocuk 8 ayrı musluğu alıp kayıplara karıştı.

Akşam namazını kılmak için camiye gelen cemaatten birkaçı abdest almak için şadırvana geldiğinde muslukların olmadığını fark etti. Cemaat durumu caminin imamı Alparslan Duru’ya bildirirken, imam Duru ise polisi arayarak olayı anlattı.

Bunun üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, güvenlik kameralarının görüntüsüne ulaştı. Görüntüyü izleyen polis muslukları alanların 2 çocuk olduğunu tespit ederek olayla ilgili soruşturma başlattı.

Olayı anlatan cami imamı Alparslan Duru, “Akşam namazını kılmak için abdesthaneye geldik. Baktık musluklar yok. İçeriye baktık vanayı kapatmışlar. Muslukları tek tek sökmüşler. Cemaatte mağdur oldu, kimisi geri döndü. En son polise haber verdim. Bundan 6 ay önce tedbir amacıyla kamera taktırdım. Fakat hırsızlar bu kez kamerayı da dinlememiş. 4 ayrı kamera var, güneyi, doğuyu, batıyı, kuzeyi görüyor. Yinede çalmışlar. Aşağı yukarı 7-8 musluk vardı” dedi.

Polis ekiplerinin olayla ilgili soruşturması sürüyor.

Sayfa Yükleniyor...